„Achemos grupė“ pasigedo dalies atsakymų į jos klausimus ir dokumentų, taip pat mano, jog veiklos perkėlimas galimai pažeidžia teisės aktus, pranešė „Klaipėdos nafta“.
„Klaipėdos nafta“ informavo pateikusi atsakymus į grupės klausimus, o ketvirtadienį akcininkams siūlomi sprendimai dėl terminalo turto perleidimo antrinei įmonei SGD terminalas yra teisėti.
„Šiais sprendimais nėra sprendžiama nei dėl bendrovės reorganizavimo ar dalyvavimo reorganizavime, nei dėl jos dalies atskyrimo kuriant naują juridinį asmenį, todėl „Achemos grupės“ pateikti nuogąstavimai dėl galimo teisės aktų nesilaikymo, bendrovės vertinimu, yra nepagrįsti“, – rašoma „Klaipėdos naftos“ pranešime.
Pasak jos, įmonės Audito komitetas įvertino sandorį ir pareiškė, kad nemato prielaidų ar faktų, jog jis būtų nesąžiningas ir nepagrįstas „Klaipėdos naftos“ ar jos akcininkų atžvilgiu. Sandoriui yra pritarusios įmonės stebėtojų taryba, valdyba, kreditoriai ir Finansų ministerija.
„Achemos grupė“ prašė pateikti informaciją dėl darbuotojų perkėlimo, taip pat kaštų naudos analizę. Į kai kuriuos paklausimus „Klaipėdos nafta“ atsakė neigiamai, motyvuodama informacijos konfidencialumu.
Sandorį planuojama sudaryti ketvirtadienį, o jo vertė (naujų akcijų emisijos kaina) – apie 28,389 mln. eurų, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė operatorė.
„Klaipėdos nafta“ gegužės pabaigoje informavo, kad siekdama didesnio veiklos efektyvumo pradeda veiklos išgryninimo procesą. O sprendimas dėl terminalo veiklos perkėlimo yra susijęs su „Klaipėdos naftos“ pasirengimu užtikrinti ilgalaikį SGD importą į Lietuvą.
Į antrinę bendrovę bus perkeliamas visas su SGD veikla susijęs kilnojamasis ir nekilnojamasis turtas, esamos tikslinės paskolos, laivo-saugyklos nuomos sutartis.
„Klaipėdos nafta“ bendrovę SGD terminalas įsteigė 2018 metų pabaigoje.
Valstybei priklauso 72,32 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų, dar 10,41 proc. valdo koncernas „Achemos grupė“.