1. Netinkamas darbo stalo, kėdės, kompiuterio ekrano atstumas.

Atstumas nuo jūsų akių iki kompiuterio ekrano turi būti ne mažesnis kaip 40 cm. Darbo stalas ir darbo stalo paviršius turi būti pakankamai didelis, kad būtų galima patogiai išdėstyti kompiuterio ekraną, klaviatūrą, dokumentus ir kitus būtinus įrenginius.

Darbo kėdė turi būti stabili, leidžianti darbuotojui lengvai ir laisvai judėti bei pasirinkti patogią kūno padėtį. Darbo kėdė turi būti su kėlimo ir sukimo mechanizmu, leidžiančiu keisti kėdės aukštį bei atlošo atlenkimo kampą; turėti porankius, o šie turi būti reguliuojami. Kėdės sėdimo paviršiaus priekinė briauna turi būti nuožulni.

2. Nesilaikoma pagrindinių darbo ir poilsio režimo dirbant kompiuteriu.

Darbdavys privalo suplanuoti darbuotojo darbą taip, kad, kasdien dirbant kompiuteriu, būtų periodiškai daromos pertraukos, įskaitomos į darbo laiką, arba būtų keičiama veikla, sumažinant darbo prie kompiuterio ekrano krūvį.

Nepertraukiamai dirbti galima ne daugiau kaip 1 val. Dirbant 8 val. darbo dieną, reglamentuotos (specialios) 5 ar 10 min. trukmės pertraukos nustatomos po 1 val. nuo darbo pradžios. Dirbant 12 valandų darbo dieną (40 val. darbo savaitę), reglamentuotos (specialios) pertraukos pirmosioms 8 val. nustatomos pagal 8 val. darbo pamainos režimą, likusias 4 val. po kiekvienos darbo valandos daroma 15 min. pertrauka.

3. Dirbama prieblandoje ar šviečiant pernelyg ryškiai šviesai.

Darbo stalo paviršiaus bendro apšvietimo apšvieta, atsižvelgiant į regos darbų charakteristiką ir darbuotojo regėjimo ypatumus, turi užtikrinti pakankamą darbinio paviršiaus apšvietą.

Natūralios ir dirbtinės apšvietos šaltiniai turi būti įrengti ir išdėstyti taip, kad darbuotojas išvengtų akinančio blyksnių ir atspindžio poveikio.

Darbo vietos turi būti įrengtos taip, kad šviesos šaltiniai, pvz., langai ir kitos angos, permatomos ar pusiau peršviečiamos sienos, ryškiai dažytos lempos ar sienos nespindėtų ir neatsispindėtų ekrane. Langai turėtų būti uždengiami, kad sumažėtų dienos šviesos, patenkančios į darbo vietą, srautas.

Darbo vietų dirbtiniam vietiniam apšvietimui naudojami šviestuvai su neperšviečiamais reflektoriais (atšvaitais).

4. Darbuotojams pavedama atlikti darbus, kurių dirbti jie nėra apmokyti arba neįsitikinama, kad jie šiuos darbus sugeba atlikti saugiai.

Visi darbuotojai turi būti apmokomi, darbdavys negali reikalauti, kad darbuotojas pradėtų darbą įmonėje, jeigu jis neapmokytas ir/ar neinstruktuotas saugiai dirbti.

Kai darbuotojui nepakanka profesinių įgūdžių arba instruktavimo metu suteiktų žinių, kad darbuotojas galėtų saugiai dirbti ir nebūtų pakenkta jo sveikatai, darbdavio įgaliotas asmuo organizuoja darbuotojo mokymą darbo vietoje, įmonėje ar specialiose mokymo įstaigose.

Visi darbuotojai pagal tam tikras instrukcijas instruktuojami priimant į darbą ir kiekvienu kitu atveju, kai keičiasi darbo sąlygos – perkeliant į kitą darbą, pakeitus darbo organizavimą, pradėjus naudoti naujas ar modernizuotas darbo priemones, pradėjus naudoti naujas technologijas, pakeitus ar priėmus naujus darbuotojų saugos ir sveikatos norminius teisės aktus ir t. .t.

Visada galima kreiptis į Darbo inspekciją ir pasiaiškinti, ar jūsų teisės darbe nėra pažeidžiamos.

VDI konsultuoja asmenis:
elektroniniu paklausimu užpildžius formą interneto svetainėje adresu www.vdi.lt;
socialiniame tinkle Facebook;
telefonu (8 5) 213 9772;
atvykus į VDI administraciją Vilniuje, Aguonų g. 4;
asmenys VDI teritoriniuose skyriuose priimami pirmadieniais – ketvirtadieniais nuo 7.30 iki 11.30 val. ir nuo 12 iki 16.15 val., penktadieniais nuo 7.30 iki 11.30 val. ir nuo 12.00 iki 15.00 val.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (30)