„Dėsningumus matyti galima. Kai auga palūkanų norma, obligacijų kainoms tai daro tiesioginę neigiamą įtaką. Šis efektas buvo itin ryškus 2022 metais, kai palūkanų normos buvo padidintos nuo nulio (ar net minuso) iki dabartinių lygių, o obligacijų kainos patyrė didžiausią išpardavimą kone per šimtą metų“, – „Delfi“ komentuoja Šiaulių banko grupės turto valdymo įmonės „SB Asset Management“ vadovas Vaidotas Rūkas.

Čia vertėtų pastebėti, kad obligacijų kainos atvirkščiai proporcingos jų pajamingumui, kuris dėl šiuo metu dar aukštų bazinių palūkanų normų taip pat yra didesnis nei ankstesniais metais.

„Šiuo metu norintiems rinktis obligacijas ši situacija yra labai palanki, nes obligacijos po gana ilgo laiko duoda reikšmingą grąžą, o nurimus infliacijai – netgi grąžą po infliacijos. Jei palūkanos būtų mažinamos reikšmingiau ar greičiau nei dabartiniai lūkesčiai, tai obligacijoms duotų dar šiokį tokį papildomą pozityvų impulsą (jų kainoms – red.), jei ne – tiesiog kauptų palūkanas“, – aiškina V. Rūkas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją