„VMI deklaravimo laikotarpiu visuomet sutelkia maksimalias darbuotojų pajėgas aptarnavimo padaliniuose. Pagalbą aktyviai teikia ir Mokesčių informacijos centro (MIC) darbuotojai − deklaravimo laikotarpiu telefonu suteikta apie 31 tūkst. konsultacijų.

Rekomenduojame šiuo laikotarpiu prisiminti ir mažesniuose miestuose, ypač rajonuose esančius gyventojų aptarnavimo padalinius – lankytojų srautas ten gerokai mažesnis, lyginant su didžiaisiais miestais, taigi ir laukti reiktų gerokai trumpiau.“, − sako VMI prie FM Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė, akcentuodama, jog deklaracijas patogiausia ir greičiausia teikti e. būdu.

Pranešime spaudai rašoma, kad nuo deklaracijų teikimo pradžios su VMI specialistų pagalba pateiktos 193 tūkst. deklaracijos − tai apie 16,5 proc. visų už 2018 m. teiktų deklaracijų. Palyginimui, 2018 m. šiuo laikotarpiu VMI specialistų pagalbos prireikė pildant apie 275 tūkst. deklaracijų − tai daugiau nei 20 proc. visų už 2017 m. teiktų deklaracijų.

Pajamų deklaracijas būtina pateikti tiems gyventojams, kurie praėjusiais metais vykdė individualią veiklą pagal pažymą ar buvo įsigiję verslo liudijimus (net ir tuo atveju, jei negavo pajamų), pardavė transporto priemonę neišlaikius jos nuosavybėje tris metus, ar dešimt metų nuosavybėje neišlaikytą nekilnojamąjį turtą, gavo nuomos pajamų iš gyventojų, gavo bet kokių pajamų iš užsienio valstybės ir pan.

„Svarbu, jog pajamas deklaruotų ne tik tie gyventojai, kurie nori susigrąžinti permoką dėl pritaikyto ne viso neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) ar pasinaudoti mokesčių lengvatomis, bet ir tie gyventojai, kuriems buvo pritaikytas per didelis NPD, ir dėl to privalo sumokėti dalį gyventojų pajamų mokesčio. Pritaikytą NPD visuomet galima pasitikrinti EDS sistemoje trečiųjų asmenų suformuotoje pažymoje“,− primena S. Aliukonytė – Šnirienė. Be to, kaip ir kasmet, deklaruoti pajamas turi ir tie gyventojai, kurie privalo pateikti turto deklaracijas dėl jų ar jų sutuoktinių užimamų pareigų (politikai, tarnautojai ir kt.)

Nors metines gyventojų pajamų deklaracijas privaloma pateikti iki gegužės 2 d., VMI ragina nedelsti iki paskutinės dienos ir užuot laukus eilėse, pabandyti deklaruoti savarankiškai e būdu. Pajamas už 2018 metus turi deklaruoti apie 701 tūkst. gyventojų, iš jų deklaracijas pateikė 400 tūkst. gyventojų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)