„Užėjau į „Maximą“ apsipirkti, tačiau pamačiau, kad nėra nė vieno krepšio. Tai reiškė, kad prekybos salėje daug žmonių. Mano dėmesį patraukė orchidėjos, stovėjusios dešinėje. Kadangi aš dievinu gėles, priėjau jas apžiūrėti.
Po to prisiminiau, kad turiu sunkią rankinę ir pradėjau žingsniuoti prie kanceliarijos skyriaus. Netikėtai pamačiau, kaip kažkas prie manęs artėja iš viršaus, kažkoks lėtas judėjimas vyksta. Prieš mane stovėjo dvi moterys, viena iš jų staigiai atsigulė ant grindų ir susigūžė.
Aš apsisukau ir pamačiau, kaip „kažkas“ juda. Sunku nupasakoti, kas tai buvo... Į akis kažko pribyrėjo, burnoje pajaučiau kreidos skonį. Turbūt įsijungė priešgaisrinė signalizacija, kadangi mano veidą aptaškė smulkūs vandens lašai.
Meldžiau Dievo, kad visa tai liautųsi... Ir stebuklas įvyko – aš stebėjau, kaip tas judantis daiktas sustojo. Apsidairiusi pamačiau, kad išėjimas laisvas, padėjau atsikelti ant grindų gulinčiai senyvai moteriškei ir išjudėjau išėjimo link. Tačiau priekyje pamačiau, kad išėjimas iš pastato užblokuotas kažkokiu pastato fragmentu. Dar labiau sunerimau, kai pastebėjau, kad nesimatė išorės, taigi nebuvo skaidrių durų ir kabojo daug kažkokių laidų. Kadangi buvau visa šlapia, baiminausi, kad mane gali nutrenkti elektra. Tačiau trauktis nebuvo kur. Prie išėjimo stovėjo tamsiai mėlyna uniforma vilkintys vyrai. Pagalvojau, kad tai kaip tik apsauga, kadangi jų kambariukas buvo šalia išėjimo.
Aš pati savo ausimis nieko negirdėjau, bet skaičiau, kad pasigirdus sirenai kasininkėms buvo uždrausta palikti savo darbo vietas. Tai šokiruojanti informacija. Manau, kad žmogaus gyvybė turėtų būti bent šiek tiek aukščiau nei materialūs dalykai“, - prisiminė pašnekovė.
Jau žinoma, kad pagrindinį smūgį patyrė žmonės, esantys parduotuvėje „Drogas“ ir pieno skyriuje. Todėl moteris supranta, kad jei nelaimė būtų įvykusi minute vėliau, šansų išsigelbėti ji būtų turėjusi kur kas mažiau.
Kita mergina, išbėgusi iš pastato paskutinę akimirką, teigė reporteriams, kad likus pusvalandžiui iki griūties suveikė signalizacija, tačiau apsauga tikino, kad viskas tvarkoje, tiesiog nusimušė sistema.
Po tragedijos Bendrosios pagalbos centro operatoriai visą naktį atsiliepinėjo į panikos ištiktų žmnių skambučius – vaikai ieškojo savo tėvų, tėvai – savo vaikų. Kaip pasakojo viena operatorė, sunku perteikti žmonių emocijas ir nerimą, juk jie nežinojo, kas nutiko artimam žmogui, ar tuo metu jis buvo toje parduotuvėje, ar tiesiog jam nepavyks prisiskambinti.
Valdininkai jau gavo pareiškimą įsūnyti vieną vaiką, kuris neteko abiejų tėvų. Atsakomybę už vaiką pasiryžęs prisiimti žuvusio tėvo brolis. Sprendimas paaiškės kitą savaitę.
Latvijos žiniasklaidoje taip pat pasirodė daies žmonių pavardės su gimimo datomis. Iš nepilno sąrašo galima susidaryti vaizdą, kad dauguma jų – pakankamai jauni, darbingo amžiaus žmonės, tiek vyrai, tiek moterys. Žuvusiųjų amžius įvairuoja tarp 20-50 metų.