„Šis verslo centras – tai dinamiškas traukos centras, kartu su viešbučiu „Courtyard by Marriott“ formuojantis modernią Rinktinės gatvę. „Business Stadium West“ yra vienas pirmųjų žingsnių, kuriant, mūsų vertinimu, didžiausią vientisą daugiafunkcį verslo kvartalą miesto centre“, – teigia Arvydas Avulis, „Hanner“ valdybos pirmininkas.

„Biurų pastatas aprūpintas naujausiomis aplinkos kontrolės sistemomis, o inžineriniai sprendimai užtikrina maksimalų komfortą darbuotojams – pavyzdžiui, projektuodami pastatą numatėme, kad nei viena darbo vieta nebūtų daugiau nei 3,6 m nutolusi nuo natūralios šviesos“, – sako A. Avulis.

Fasadą įkvėpė stadiono švieslentė

Edgaras Neniškis, pastatą projektavęs architektūros studijos „Arches“ partneris, teigia, kad nemažą dalį sprendimų padiktavo vieta, kurioje iškilo „Business Stadium West“.

„Kūrėme miesto centrui tinkantį biurų pastatą, kuriame svarbūs socialumo ir praeities elementai. Fasadui originalumo suteikia trijų dimensijų įspūdį kurianti netradicinė ventiliavimo sistema. Kiekvienas langas yra įrėmintas iškiliomis konstrukcijomis, kuriose įmontuotos orlaidės. Jos kiekviename biure leidžia turėti kuo daugiau natūralaus gryno oro, bet šis sprendimas turi ir prasminį lygmenį. Pastatas yra toje vietoje, kurioje buvo pagrindinė buvusio stadiono tribūna, virš kurios kabojo didelė švieslentė. Fasadas su ryškiai įrėmintais langais yra tos švieslentės interpretacija“, – pasakoja E. Neniškis.

Pasak architekto, į vidų įtraukti pirmieji „Business Stadium West“ aukštai daro pastatą draugiškesnį praeiviui, o didesni „iškandimai“ suformuoti ten, kur numatyti didžiausi žmonių srautai – prie sankryžos ir išilgai kvartalo ašies – pėsčiųjų promenados.

Eksterjero ir interjero centre – atrijus

Kitas svarbus elementas, kurį mini E. Neniškis, – stiklinis atrijus, dalinantis pastatą į du korpusus.

„30 m aukščio atrijų suformavome ties naujai besikuriančios Ceikinių gatvės ašimi. Jis unikalus savo dydžiu, atrijaus šviesumas padeda suskaidyti tamsų pastatą, padaro jį suvokiamai trumpesniu. Atrijus taip pat yra bene ryškiausias interjero elementas, jame kabantys tiltai bei susitikimų kambariai ne tik jungia pastato korpusus, bet ir tampa socialinėmis erdvėmis“, – kalba architektas.

Ir šiame atrijuje, ir pastato išorėje šalia promenados yra dar du istorijos ženklai – amfiteatrai, primenantys čia buvusio stadiono tribūnas.

Elektromobiliai ir saulės elektrinė

Ant verslo centro rengiama stogo terasa su nuostabiu vaizdu į Gedimino pilį. Šią erdvę darbuotojai galės pritaikyti įkvepiantiems susitikimams ir kūrybiniam darbui.

8 aukštų 16 500 kv. m ploto A klasės verslo centras baigtas statyti praėjusių metų pabaigoje, jame jau įsikūrė „Trafi“, „NFQ Technologies“, „Teleperformance“, „Nortal“ ir kitos kompanijos. Pirmajame pastato aukšte veikia „Vero Cafe“, „Narvesen“, „Thierry kepykla“, „Eurovaistinė“, restoranas „iLunch“.

Šiuo metu beveik visas pastatas jau yra išnuomotas, planuojama, kad iš viso „Business Stadium West“ dirbs apie 1 600 darbuotojų.

Po pastatu įrengta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje taip pat yra elektromobilių krovimo stotelė. Verslo centro darbuotojai taip pat gali naudotis elektromobilių ir elektrinių paspirtukų dalijimosi paslaugomis.

Ant A+ energinės klasės pastato stogo yra sumontuota 80 kW galios saulės elektrinė, kuri turėtų patenkinti apie 5 proc. viso pastato metinio elektros poreikio.

Miestui ir verslui atviras kvartalas

Šiuo metu šalia Šeimyniškių gatvės jau statomas antrasis – „Business Stadium North“, o dar praėjusiais metais teritorijoje atidarytas 199 kambarių viešbutis „Courtyard by Marriott“. Kitoje teritorijos pusėje „Hanner“ plėtoja daugiabučių projektą „Centro rezidencija“ – šiuo metu statomas II etapas.

Pasak A. Avulio, šioje teritorijoje „Hanner“ planuoja sukurti bene didžiausią verslo kvartalą sostinėje, skaičiuojant pagal plotą – iš viso apie 100 000 kv. m biurų. Šie pastatai turėtų užpildyti teritoriją, kurios ašyje jau formuojama promenada, o centre numatyta didelė aikštė.

„Kuriame kvartalą, kuris būtų atviras ne tik verslui, bet ir miestui, todėl daug dėmesio skiriame unikalioms viešosioms erdvėms su fontanais ir vandens kaskadomis, želdiniais ir poilsio zonomis. Viešąsias erdves kūrė viena garsiausių pasaulyje kraštovaizdžio architektų studijų „Martha Schwartz Partners“, – teigia „Hanner“ valdybos pirmininkas.

Iš viso viešųjų erdvių kūrimui bendrovė planuoja skirti apie 2 mln. eurų.

Suplanuota 200 mln. eurų investicijų

Į „Business Stadium West“ projektą „Hanner“ investavo apie 25 mln. eurų, tokią pačią sumą ketinama išleisti „Business Stadium North“ statybai.

Visos teritorijos plėtrai planuojama skirti apie 200 mln. eurų investicijų.

Be šio kvartalo, „Hanner“ sostinėje plėtoja gyvenamuosius projektus „Centro Rezidencija“, „Paparčių namai“, „Pilies apartamentai“ ir „B23“.

Daugiau nei dviejų dešimtmečių istoriją skaičiuojanti „Hanner“ yra viena didžiausių NT plėtros bendrovių Baltijos šalyse, šiuo metu aktyviai veikianti Lietuvoje, Latvijoje ir Rumunijoje. Pernai „Hanner“ į gyvenamuosius ir komercinius NT projektus iš viso investavo 60 mln. eurų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (130)