Reakcija į tarptautines sankcijas buvo tiesioginė: Rusijos įmonių akcijos ėmė sparčiai kristi, o didžiausi sandoriai doleriais ir eurais Maskvos biržoje buvo sustabdyti.

Rusijos naujienų agentūrų duomenimis, dėl sankcijų buvo masiškai blokuojama valiuta didžiausių Rusijos finansų maklerio įmonių klientų sąskaitose.

Bankai pranešė, kad JAV dolerių, eurų ir Honkongo dolerių išėmimas iš maklerių sąskaitų buvo laikinai negalimas.

Sankcijų fone JAV dolerio kursas pakilo iki 100 Rusijos rublių žymos, todėl valiutų keityklose susidarė ilgos eilės.

Maskvos birža visiškai sustabdė prekybą doleriais, eurais ir Honkongo doleriais.

Tai paveikė ir didžiausią privatų interneto banką „T-bank“: jo programėlė nustojo tvirtinti kursus ir atšaukti operacijas JAV doleriais.

Ekspertai pastebi, kad pagrindinis sankcijų tikslas – ne visiškai sugriauti Rusijos ekonomiką, bet labai apsunkinti lėšų gavimą į Rusijos biudžetą; jas labai pabranginti ir sumažinti iki mažiausio įmanomo lygio, todėl sankcijos taikomos dalimis.

Tokio „porcijavimo“ esmė – nustatyti „skyles“ ankstesnėse sankcijose ir kuo sandariau jas užlopyti, o po to įvesti naują seriją, naikinančią kitą į Rusijos biudžetą įplaukiančių lėšų sektorių.

Tai lėta ir gana ekonomiška strategija, tačiau kartu labai veiksminga, efektyvi dėl savo sistemingumo.

Padėtis Rusijos rinkose išlieka įtempta, ekspertai perspėja apie galimas naujos tarptautinių apribojimų bangos pasekmes šalies ekonomikai.

Anksčiau Rusijos „Mosbiržoje“ prasidėjo akcijų kainų kritimas dėl naujų Jungtinių Valstijų sankcijų.

Šaltinis: dialog.ua