„Teisėsaugos atliekamą tyrimą vertinu kaip nesusipratimą. Tikiu, kad pareigūnai atliks tokiais atvejais būtinus veiksmus, išsiaiškins visas tyrimui svarbias aplinkybes ir panaikins visus įtarimus ne tik man, bet ir Kauno termofikacijos elektrinės darbuotojams“, – komentare BNS sakė KTE savininkas R. Stonys.

Jis pabrėžė, kad tiesiogiai nedalyvauja KTE veikloje ir nežino visų sandorių subtilybių, tačiau sulaukęs Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) įtarimų pasidomėjo bendrovės prekyba dyzelinu ir aliejumi, nes būtent šie sandoriai buvo nurodyti kaip tyrėjams keliantys įtarimų. Verslininkas sako, kad juose nemato nieko neteisėto ar įtartino.

„Net ir žinodamas, kad būtent dėl šių sandorių teisėsauga atlieka tyrimą, nieko neteisėto ar įtartino juose nematau. Kauno termofikacinė elektrinė iš Latvijos bendrovės įsigyja dyzelinį kurą ir jį parduoda mažmeninės degalų prekybos bendrovėms. Tiek kuro įsigijimai, tiek pardavimai yra realūs, kuro tiekimas vyksta per akcizinius sandėlius, kuriuose vykdoma itin griežta kuro apskaita“, – tvirtino R. Stonys.

Jo teigimu, visais atvejais kuras pristatomas galutiniams pirkėjams, apmokėjimai vyksta per banką, sumokamos ir gaunamos sumos yra deklaruotos, sumokami visi mokesčiai.

„Bendrovė taip pat prekiauja ir techniniu aliejumi. Šie sandoriai taip pat yra realūs, visi apmokėjimai vyksta per banką, aliejų gabena respektabili pervežimo bendrovė, visas Kauno elektrinės nuperkamas ir perparduodamas aliejus yra pristatomas į Rygos uostą ir išsiunčiamas galutiniam gavėjui į Daniją“, – aiškino R. Stonys.

Jis sakė esąs įsitikinęs, kad visos bendrovės, su kuriomis prekiauja KTE, yra veikiančios.

„Šios bendrovės yra registruotos PVM mokėtojų registre, jos deklaruoja dideles apyvartas, be to, visais atvejais tiek dyzelinis kuras, tiek aliejus yra realiai pristatomi. Kita vertus, negaliu 100 proc. garantuoti, kad šios bendrovės tinkamai apskaito visus sandorius ir iš jų gautas lėšas, tačiau aš šių dalykų negaliu kontroliuoti, tai jų vidaus reikalai“, – tvirtino R. Stonys.

Jis pripažino, kad dyzelino tiekimas bei techninio aliejaus eksportas nėra pagrindinė KTE veikla, tačiau įmonė mato galimybę iš jų užsidirbti.

„Elektrinė vykdo įvairias veiklas, kurios bendrovei neša pelną. (...) Iki šio laiko šios veiklos buvo pelningos, per praėjusius metus bendrovė gavo apie 130 tūkst. eurų pelno. Tikimės, kad ateityje šios veiklos bendrovei generuos dar didesnius pelnus“, – sakė R. Stonys.

Verslininkas į BNS klausimus atsakė raštu.

FNTT kovo pradžioje pranešė, kad per kelis mėnesius organizuota bendrininkų grupė, pasinaudodami dyzelino ir aliejaus pirkimo bei pardavimo schema galėjo išvengti apie 1,1 mln. eurų PVM ir akcizo mokesčio prievolės.

Kauno apylinkės teismo kovo 4 dienos sprendimu dviem savaitėms suimtas pagrindiniu sukčiavimo schemos organizatoriumi laikomas Mindaugas Žalimas, o kitas įtariamasis grupės narys Rolandas Mažrimas – vienam mėnesiui. Teismas neskyrė suėmimo Linui Marijui Vaitkevičiui bei Dariui Daugalui ir skyrė jiems švelnesnes kardomąsias priemones.

R. Stonys yra vienintelis iš įtariamųjų, kurio suėmimo prokuratūra nesiekė. Pasak jo, jis pažįsta KTE darbuotojus, kurie minimi teisėsaugos pranešime.

„Taip pat pažįstu vieną asmenį, su kuriuo bendrovė (KTE – BNS) buvo sudariusi agentavimo sutartį, kurios pagrindu šis asmuo bendrovei ir pasiūlė klientus aliejaus prekybai. Kitų asmenų, minimų pranešime apie įtarimą, asmeniškai nepažįstu“, – BNS tvirtino R. Stonys.

Konkrečių asmenų, kurie minimi pranešime apie įtarimus, R. Stonys neįvardijo.

R. Stonys anksčiau jis kontroliavo bendrovę „Dujotekana“, ji buvo viena didžiausių Rusijos koncerno „Gazprom“ dujų importuotojų Lietuvoje. Žurnalo TOP duomenimis, R. Stonio turto vertė 2019 metais siekė 70 mln. eurų.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (40)