Anot Valstybinės darbo inspekcijos(VDI), kaip ir anksčiau, prašymuose dominavo – apie 74 proc. – reikalavimai išieškoti nesumokėtą darbo užmokestį ir kitas susijusias išmokas. Antroje vietoje buvo ginčai dėl atleidimo iš darbo teisėtumo, trečioje – ginčai dėl neturtinės žalos atlyginimo. Į komisiją taip pat kreiptasi dėl darbo sutarties sąlygų bei dėl turtinės žalos atlyginimo.

VDI duomenimis, apie 96 proc. išnagrinėtų prašymų buvo pateikti darbuotojų. Daugiausia prašymų dėl darbo ginčo išnagrinėjimo buvo gauta iš statybos sektoriaus (apie 17 proc.) ir iš transporto bei saugojimo sektoriaus (apie 17 proc.) įmonių. Taip pat 12 proc. prašymų gauta iš apdirbamosios gamybos sektoriaus, 9 proc. – iš didmeninės ir mažmeninės prekybos sektoriaus įmonių.

Apie 40 proc. visų reikalavimų buvo išspręsti ieškovo naudai, apie 22 proc. (4 proc. daugiau nei 2022 m.) baigėsi taikos sutartimi, apie 14 proc. – atmesti, apie 14 proc. – ieškovai atsisakė pareikštų reikalavimų iki DGK posėdžio arba jo metu.

Palyginti su 2022 m., apie 27 proc. padidėjo DGK priteistos piniginės sumos – 2023 m. DGK priteisė 10,24 mln. eurų, iš kurių 10,09 mln. eurų – darbuotojų naudai, o 0,14 mln. eurų – darbdavių naudai.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją