„Aš, kaip jaunesnysis seržantas, gaunu šiek tiek daugiau nei 20 tūkst. Ne ką mažiau gauna ir eilinis – 21,3 tūkst. grivinų (480 eurų). Suma priklauso nuo pareigų. Papildomai – ne mažiau kaip 30 tūkst. (680 eurų), bet ne daugiau kaip 100 tūkst. (2,2 tūkst. eurų) – mokama už karo veiksmų intensyvumą. Vadinasi, tam, kuris nuolatos kariauja, susidaro 120 tūkst. grivinų (2,7 tūkst. eurų) suma. Dar numatyta 70 tūkst. (1,5 tūkst. eurų) siekianti papildoma išmoka už tai, jei kovos veiksmų zonoje išbūnama ilgiau nei mėnesį“, – aiškino K. Sazonovas kanalo „Novosti Live“ eteryje.

K. Sazonovas patikslino, kad didžiausius atlyginimus gauna tie, kurie atsiduria pirmosiose gynybos linijose ir tiesiogiai dalyvauja susirėmimuose. Karys paminėjo ir premijas, skiriamas už likviduotą rusų techniką. Visgi šį klausimą jis apibūdino kaip „šiek tiek komplikuotą“.

„Prisimenu, kaip dar Chersono srityje nebūdavo kam skirti pinigų už, pavyzdžiui, numuštą tanką. Kažkas juk šaudė, kažkas vykdė aprūpinimą, kažkas teikė priedangą, kažkas gabeno grupę į konkrečią vietą. Tai ar padalyti pinigus visam batalionui, ar duoti tiktai tam, kas šaudė? Tada dalijo visam batalionui“, – paaiškino K. Sazonovas.

Verta priminti, kad 2024 metų rugsėjį paaiškėjo, jog Ukrainos gynybos ministerija neturi pakankamai lėšų išmokoms kariuomenei. Ilgainiui ši problema buvo išspręsta.

3-iosios atskirosios šturmo brigados karys nurodė, kad jo batalione dar niekas negavo žadėtų 200 tūkst. grivinų, o vidutinis fronto priešakyje kariaujančių karių atlyginimas yra 120–140 tūkst. grivinų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją