„Suprasti ekonominio gyvenimo dėsnius yra būtina kiekvienam į gyvenimą žengiančiam jaunam žmogui. To reikia ne tik būsimam verslininkui – juk gyvenime mes kasdien susiduriame su ekonomika. Ekonomikos dėsningumai moko mus vertinti kito žmogaus darbą, atrasti tarnystės vienas kitam santykį, įkvepia santarvės. Lygiai taip būtina sujungti ekonomiką su etikos ir pilietiškumo supratimu, nes mūsų gyvenimuose jie eina išvien“, – pristatydama LLRI Švietimo centro veiklas kalbėjo LLRI prezidentė Elena Leontjeva.

Viena reikšmingiausių jų – instituto parengtas ir išleistas ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą“, kuris jau per pirmuosius dvejus metus pasiekė 80 proc. 9–10 klasių moksleivių ir pakeitė jaunimo ugdymą apie ekonomikos dėsnius ir jų vaidmenį kuriant gerovę. Už mokymo inovatyvumą „Ekonomika per 31 valandą“ pelnė prestižinį Londono knygų mugės apdovanojimą, buvo įvertintas tarptautiniu Templeton laisvės apdovanojimu, o technologijų ir inovacijų festivalyje LOGIN pelnė „People’s Choice“ prizą.

„Ekonomika per 31 valandą“ šiuo metu yra vienintelis ekonomikos vadovėlis 10 klasei, o 2023 m. mokyklas pasiekė jau 8-asis vadovėlio leidimas“, – pabrėžė LLRI Švietimo centro projektų vadovė Justina Jablonskaitė.

Siekiant stiprinti jaunimo supratimą apie socialinių reiškinių santykį su žmogaus laisve ir morale, 9–12 klasių moksleivius pasiekė naujas instituto parengtas vadovėlis „Pilietis per 31 valandą“, o neseniai ir 5–8 klasių moksleiviams skirtas vadovėlis „Jaunas ir pilietiškas“. 2023 m. vadovėlis „Pilietis per 31 valandą“ gavo Europos Sąjungos inovatyvaus mokymo apdovanojimą, o jo mažesnysis kolega „Jaunas ir pilietiškas“ įvertintas pasaulinio tinklo „Atlas Network“ prizu.

Vaikai iš instituto sukurtų vadovėlių mokosi ne tik Lietuvoje, bet ir Ukrainoje, Sakartvele, Slovakijoje, Graikijoje, Lenkijoje, Latvijoje ir net Ugandoje. „50 tūkstančių vadovėlių „Ekonomika per 31 valandą“ visai neseniai pasiekė Ukrainos mokyklas. Pakeliui į šios šalies moksleivių rankas ir neseniai išverstas „Pilietis per 31 valandą“. Tikime – jau netolimoje ateityje šios žinios pravers Ukrainos jaunimui atstatant savo Valstybę“, – kalbėjo Švietimo programų vadovė.

„Mūsų įkvėpimas – jauni žmonės, kurie ieško atsakymų, kurie kenčia, kurie savo širdyje jaučia, kad egzistuoja ekonominiai mūsų gyvenimo dėsniai, kurie šiandien nuo jų paslėpti, bet verti juos pažinti. Pasiekti juos ir padėti atrasti atsakymus į rūpimus klausimus galime tik mokytojų dėka. Jūs esate tiltas į kiekvieną mokinį, į jo likimą, jūsų darbas – itin svarbus ir prasmingas“, – sakė E. Leontjeva.

Padėkas už ilgametį ir vaisingą bendradarbiavimą ji įteikė Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos profesorei dr. Giedrei Kvieskienei, vadovėlio „Jaunas ir pilietiškas“ bendraautorei dr. Sigitai Šilingaitei, jo gairių kūrėjai mokytojai Linai Zubauskienei, taip pat LLRI Švietimo centro įkūrėjai ir vadovėlių autorei Marijai Vyšniauskaitei.

„Kartu mes jaunam žmogui dovanojame žinią, kad pasaulis jam yra atviras, skatiname į pasaulį jam žengti kaip jo šeimininkui. Jūs įkūnijate kūrybingą žmogų – tokį, kuris drįsta rašyti vadovėlius, kuris drįsta mokyti ir mokytis naujų dalykų, kuris pasitiki savimi ir kitu“, – kalbėjo LLRI prezidentė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją