Kaip teigia idėjos sumanytojai, specialios šiukšliadėžės būtent picoms dėžėms sugalvotos sprendžiant opią problemą – tokios atliekos tradicines šiukšliadėžės akimirksniu užkimšdavo arba paprasčiausiai teršė aplinką.
„Didžiausia bėda ta, kad picos dėžės mėtosi aplink. Arba žmonės, negalėdami sutalpinti į šiukšlių dėžę, palieka jas šalia. Atrodo labai negražiai. Aplinkui ima skraidyti musės, šiukšles išnešioja vėjas. Rimta problema. Neretai žmonės, nenorėdami jų palikti, kur papuolė, perlenkia pusiau ir vis tiek per prievartą sugrūda į šiukšliadėžę, taip ją užkimšdami. Į tokią šiukšliadėžę daugiau niekas nebetelpa“, – sakė atliekų administratorius Uwe Schafferis.
„Deutsche Umwelthilfe“ duomenimis, kiekvienais metais išmetama per 435 mln. picų dėžių, užkemšančių šiukšliadėžes arba atsiduriančių popieriaus atliekose, nors joms ten ne vieta.
„Picų dėžės dažniausiai labai nešvarios, jose paliekama ir maisto. Akivaizdu, kad joms popieriui skirtose šiukšliadėžėse ne vieta. Retas atvejis, kai dėžė suvalgius picą lieka pakankamai tvarkinga ir gali keliauti į popieriui skirtus konteinerius“, – teigė aplinkosaugos konsultantė Gabriele Maxisch.
Popieriui skirtose šiukšliadėžėse ne vieta ir aliejumi suterštoms popierinėms pakuotėms. Norėdamas bent kažkiek išspręsti šią atliekų problemą, Ešvėgės miestas nusprendė parodyti pavyzdį ir, išleidęs 1700 eurų, pastatyti specialiai picų dėžėms skirtų šiukšliadėžių.
Naujosios picų dėžėms skirtos šiukšliadėžės bus bandomos du ar tris mėnesius. Jeigu iniciatyva pasiteisins, galimas dalykas, kad Vokietijoje tokių bus galima pamatyti ir daugiau.