„Žmonės jaučiasi nesaugūs, todėl nori pasirūpinti saugia vieta sau ir savo šeimai. Vadovaujamasi įsitikinimu, kad geriau turėti tokią vietą ir ja nepasinaudoti, negu prireikus jos neturėti“, – sako „Atlas Survival Shelters“ vykdomasis direktorius Ronas Hubbardas.
R. Hubbardo bunkerių ganykla Salfer Springse, Teksase – viena iš didžiausių pasaulyje. Karantinas, Rusijos invazija į Ukrainą ir Izraelio karas su „Hamas“ pastebinai išaugino pardavimus.
Po branduolinio sprogimo radiacija tuos, kurie bus už kilometro, pasieks vos per penkiolika minučių, paaiškina „Lawrence Livermore National Laboratory“, kur Jungtinės Valstijos kuria branduolinius ginklus, mokslininkas Michaelas Dillonas.
„Nereikia nieko įmantraus. Pasislėpti puikiai tiks bet kuris negyvenamas pastatas Jungtinėse Valstijoje. Pagalvokite apie prekybos centrą. Visas tas lentynas ir prekes. Tai yra apsauga. Be to, laukiant geresnių laikų turėsite, ką užkąsti“, – įsitikinęs mokslininkas Michaelas Dillonas.
Modeliuodami situacijas, ekspertai skaičiuoja, kad slėptuvėje gali tekti praleisti ne vieną dieną. Branduolinio ginklo neplatinimo šalininkai nepatenkinti sujudimu dėl bunkerių ir slėptuvių – esą, taip sudaromas įspūdis, kad branduolinį karą galima išgyventi.
Masačusatso kongresmenas Jamesas McGovernas kiekvienais metais pasiūlo vis naują branduolinio ginklo neplatinimui skirtą įstatymo projektą.
„Požeminiai bunkeriai, jeigu sulauksime tos dienos, kai prasidės branduolinis karas, žmonių neapsaugos. Užuot galvoję apie juos, savo energiją ir išteklius turėtume skirti pastangoms tokį karą užkardyti, atsisakyti branduolinio ginklo“, – teigia kongresmenas Jamesas McGovernas.