A. Khanui, filantropu tapusiam JAV vyriausybės pareigūnui, tie, kuriems padeda, yra tarsi šeima. Jis lankosi ir fronto linijoje, ir karo nusiaubtuose miestuose. Artimas ryšys su karo baisumus išgyvenančiais žmonėmis leidžia A. Khanui labai gerai suprasti tų žmonių skausmą ir netekčių sukeltą sielvartą.
A. Khanas ir daugelis kitų įvairioms politinėms pažiūroms priklausančių amerikiečių, palaikančių Ukrainą finansiškai arba savanoriavimo iniciatyvomis, teigia, kad JAV – pagrindinė Ukrainos sąjungininkė – nuveikė nepakankamai, kad padėtų Ukrainai nugalėti Rusiją.
„Ir JAV piliečiams, ir būsimam JAV prezidentui norisi pasakyti, kad privalu labiau susimąstyti apie Ukrainos žmones, geriau suprasti, už ką jie kaunasi. Kad reikia atsiriboti nuo aplinkinio triukšmo ir negalvoti apie susijusią politiką ir visomis išgalėmis stengtis suprasti, kas iš tiesų čia vyksta. Noriu, kad tas, kuris laimės [rinkimus], pasistengtų tai padaryti, o tada pasiūlytų naują sprendimą, kaip būtų galima užbaigti šitą karą“, – sako Amedas Khanas.
25-erų metų savanoris iš Teksaso, šaukiniu Dima, kovoti Ukrainos pusėn stojo 2022 metais. Deja, tris mėnesius turėjusi užtrukti misija prailgo ne vienais metais. Buvęs jūrų pėstininkas tapo nuožmiausių susirėmimų liudininku. Jis gerai žino, kaip vyko mūšis dėl Bachmuto, po kurio pirmąkart pasiėmė atostogas. Grįžęs namo jis aiškiai suvokė, kad nei artimieji, nei draugai nesugeba suprasti, ką pačiam teko patirti.
„Labai sunku, nes JAV dabar turi galybę savų problemų. Daugelį amerikiečių bent šiek tiek erzinta tai, kad šitas karas dar nesibaigė. Jie vis mažiau pritaria, kad čia būtų siunčiami mūsų mokesčių mokėtojų pinigai ir kiti dalykai, ir aš juos suprantu. Vis dėlto kaip asmuo, išbuvęs čia nuo pat karo pradžios, aš suprantu ir tai, kad pagalba būtina“, – sako amerikietis.