„Mes visada palinkstame į dešinę arba į kairę, kad šaudytume tinkamu kursu. Kai priartėjame darbiniu atstumu, atliekame kalno manevrą. Paruošiame baterijas ir paleidžiame šūvius“, – teigė Olehas.

Olehas atsargiai pilotuoja orlaivį per miškingas vietoves ir prieš paleisdamas ugnį, vos nenukerta medžių. Sraigtasparnių misijos, jo teigimu, daugiausia būna nukreiptos prieš pėstininkus, tačiau tenka atakuoti ir įtvirtintas priešo pozicijas.

„Dažniausiai stengiamės šaudyti iš žemumų. Tačiau kartais pasitaiko, kad priešo priešlėktuvinė gynyba mus pastebi, ir buvo tokių atvejų, kai ji beveik mus užfiksavo“, – teigė Olehas.

„Daugiausia smogiame pėstininkams, svarbiems taškams ir kartais transporto priemonėms (karinei technikai). Tačiau dažniausiai – pėstininkams“, – pasakojo pilotas.

Jis sako, kad norint sunaikintį taikinį, reikia pakrypti į dešinę arba į kairę ir atlikti „kalno“ manevrą. Tai reiškia, kad sraigtasparnis skrenda žemai, palaipsniui didina aukštį, paleidžia raketas, o tada pasuka į bet kurią pusę arba vėl sumažina aukštį. Ukraina, šalies rytuose bei pietuose tęsianti tris mėnesius trunkantį kontrpuolimą, iš Jungtinių Valstijų bei jų sąjungininkių yra gavusi modernesnės ginkluotės. Olehas svajoja, jog vieną dieną galės pilotuoti JAV orlaivį.

„Žinoma, mes norėtume gauti amerikietiškos technikos. Pavyzdžiui, sraigtasparnių „Black Hawk“, – teigė Olehas.

„Kodėl „Black Haewk“ yra efektyvesni?“, – paklausė žurnalistas.

„Jie naujesni, galingesni ir gali gabenti daug geresnius ginklus, kurie priešui padaro maksimalios žalos“, – atsakė Olehas.