Prisijungti prie diskusijos
Rodyti diskusiją
2011.03.14 12:49
Lietuvių sukurtame žaidime mobiliųjų telefonų savininkai tampa paparacais
Svajūnas Ablingis, DELFI.TV
28
Pergalė mobiliųjų technologijų bendrovės „Qualcomm“ organizuotame papildytos realybės (angl. augmented reality) konkurse kauniečiui programuotojui Pauliui Liekiui suteikia galimybę lengviau įgyvendinti savo idėjas. Artimiausiomis savaitėmis „Google“ plėtojamos operacinės sistemos „Android“ programėlių parduotuvėje turėtų pasirodyti P. Liekio žaidimas „Paparazzi“, vasario viduryje nuskynęs laurus bei 125 tūkst. JAV dolerių premiją „Qualcomm“ konkurse.
Šiame žaidime žaidėjas tampa paparacu ir bando fotografuoti garsenybę (trimačių modelių autorius – animatorius Arminas Didžiokas). Žaidimo pradžioje „garsenybė“ siurbčioja arbatą, tačiau sulig kiekvienu „paparaco“ padarytu kadru pradeda vis labiau erzintis, o fotografuojant pernelyg įžūliai veikėjas gali mesti puodelį ir šitaip „sudaužyti“ fotografo objektyvą ar įsikibti į kamerą. Už įdomesnius kadrus žaidėjas gauna daugiau pinigų, o žvaigždės padaromi nuostoliai technikai pinigus atima. Žaidimo tikslas – surinkti kuo daugiau taškų, tačiau, P. Liekio teigimu, šiuo atveju didesnė „Paparazzi“ yra susipažinti su papildytos realybės technologijų galimybėmis bei taikymu.
„Android“ operacinei sistemai skirtas „Paparazzi“ išnaudoja vadinamąsias papildytos realybės technologijas – jis žaidžiamas per telefono vaizdo kamerą, matančią „tikrą pasaulį“ - kambarį, stalą ar bet kokį paviršių, ant kurio padėtas žaidimui reikalingas „kilimėlis“ (markeris) su specialia tekstūra, padedančia programai nustatyti telefono buvimo vietą. Būtent ant šio paviršiaus prasideda žaidimas – tik ant jo matoma skaitmeninė garsenybė, tampanti savotišku tikro pasaulio skaitmeniniu sluoksniu.
Vis dėlto, priešingai nei kituose „Qualcomm“ konkurse dalyvavusiuose žaidimuose, „Paparazzi“ žaidėjui nereikia nuolat laikyti į „kilimėlį“ nukreiptos telefono kameros - garsenybei įsikibus į objektyvą, telefoną galima nukreipti bet kur, o programa tuomet orientuojasi prietaiso akselerometrų (pagreičio matuoklių) pagalba.