Vokietijoje pirmą kartą nustatytas užsikrėtimo nauju beždžionių raupų variantu – 1b klada, antradienį pranešė Roberto Kocho institutas.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
775 straipsnių
Pasaulis dar atsigauna po koronaviruso pandemijos, o tyrėjai jau įspėja apie kitą galimą pandemiją, kurią gali sukelti naujas virusas. Šis virusas sparčiai plinta Amerikoje, jo židinių užfiksuota ir tarp turistų populiarioje Pietryčių Azijoje. Viruso sukeliamos ligos simptomai panašūs į įprasto grip...
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skelbia, kad dėl perdirbto maisto kasmet pasaulyje miršta keli šimtai tūkstančių žmonių. Dar daugiau miršta nuo itin sūraus maisto. Kas yra tas perdirbtas maistas, nuo kurio mirštama?
Kai kurie sveikatos apsaugos specialistai teigia, kad kiekvieno žmogaus liga – individualus procesas, kuris organizme vyksta skirtingai, priklausomai nuo daugelio įvairių veiksnių. Būtent todėl nuo nemigos, alergijų ir daugelio kitų negalavimų jie taiko individualizuotą gydymą, kurio metu nevartojam...
„Melo detektorius“ sulaukė skaitytojų paklausimų, kaip vertinti socialiniuose tinkluose platinamą naujieną, kad Vokietijos vyriausybė pripažino, jog COVID-19 pandemijos nebuvo.
Sapereaude.lt pasirodė melagingas įrašas apie poliomielitą.
Pagrindinėje Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ataskaitoje atskleistas šokiruojantis kibernetinių patyčių tarp vaikų mastas.
Siekdama geriau informuoti gyventojus, sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistus apie racionalų vaistų vartojimą, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) įsteigė Vaistų komitetą, kurio užduotis bus siekti racionalesnio vaistų skyrimo ir vartojimo, vykdyti stebėseną, rengti pranešimus apie raciona...
Pranešimai apie tai, kad Kanadoje buvo patvirtinta pirmoji augaliniu pagrindu pagaminta vakcina nuo COVID-19 įkaitino socialinių tinklų vartotojų vaizduotę. Jau kelis mėnesius internete pasirodo pranešimų apie tai, kad vakcinas ketinama tiekti per daržoves ir kitus augalus, todėl žmonės, jų pavartoj...
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį pareiškė, kad beveik pusei pasaulio gyventojų jau galioja griežtos taisyklės, ribojančios transriebalų kiekį maisto produktuose, ir paragino atsiliekančias šalis sekti jų pavyzdžiu.
Naujausi Europos šalių sergamumo kvėpavimo takų infekcijomis duomenys rodo, kad tiek COVID-19, tiek kiti kvėpavimo takų virusai niekur nedingo, o dalis Europos Sąjungos (ES) valstybių sveikatos sistemų šiuo metu susiduria su itin padidėjusiu krūviu, skelbiama pranešime žiniasklaidai.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį pranešė, kad gruodį užregistruota beveik 10 000 mirčių nuo COVID-19, ir perspėjo, kad virusas tebėra didelė grėsmė, nors dėmesys jam jau smarkiai sumažėjęs.
Viešojoje erdvėje pasirodė melaginga informacija, kad insultas dabar yra užkrečiamas, todėl pastaruoju metu padažnėjo jų skaičius. „Melo detektorius“ išsiaiškino, kad tai yra melas, paremtas netinkama vieno tyrimo interpretacija.
Nuolatinio sėdėjimo žalą prilygina rūkymui: „nekaltas“ daugybės žmonių įprotis prišaukia ne tik pavojingų ligų, bet ir ankstyvą mirtį (2)
Šiandien daugybė žmonių visame pasaulyje didžiąją dalį dienos praleidžia sėdėdami – ne tik dirbame sėdimus darbus, bet ir laisvalaikį leidžiame sėdėdami. Kaip patogiai tai beatrodytų, tiesa apie tokio gyvenimo būdo poveikį mūsų sveikatai ne tokia patogi. Pernelyg ilgo sėdėjimo ir fizinio aktyvumo tr...
Pirmadienį šimtai pacientų buvo įstrigę didžiausioje Gazos ligoninėje, o tūkstančiai žmonių šalia jos turėjo ieškotis prieglobsčio, nes netoliese vyko mūšiai tarp Izraelio karių ir „Hamas“ ekstremistų.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) sekmadienį pranešė, kad prarado ryšį su didžiausio Gazos Ruožo medicinos komplekso „Al-Shifa“ ligoninės darbuotojais.
Socialinių tinklų naudotojus sudomino vaizdo įraše įvykdytas eksperimentas. Jame stebimas sėklų dygimas prie įjungto ir išjungto maršrutizatoriaus. Sėklos prie išjungto maršrutizatoriaus visai nedygsta, tad vaizdo įrašo autorius siūlo „įsivaizduoti, ką tai daro mūsų kūnams“.
Pasaulis vis dar nėra tinkamai pasirengęs galimai naujai sveikatos krizei ar pandemijai, rašoma pirmadienį paskelbtoje nepriklausomos pasaulinio pasirengimo analizės ataskaitoje.
Mokslininkai tvirtina, kad gulėjimas karštoje vonioje suteikia tokios pačios naudos sveikatai, kaip ir 30 minučių bėgimas (1)
Tyrimai rodo, kad gulėjimas karštoje vonioje yra toks pat naudingas sveikatai, kaip ir bėgiojimas 30 minučių.
Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) paskelbus apie naują susitarimą dėl ateities pandemijų valdymo, socialinių tinklų naudotojai ėmė skleisti nepagrįstus teiginius. Anot jų, PSO narės neteks suvereniteto ir privalės paklusti organizacijos įsakymams. „Melo detektorius“ paaiškina, kodėl šie teigini...