Derina darbą ir mokslą

Štai „Dzūkijos vandenys“ profesinių ambicijų turintiems darbuotojams sudarė visas sąlygas mokytis ir tapti tam tikros srities profesionalu.

„Įmonėje dirba ne vienas jaunas žmogus, kuriems buvo sudarytos sąlygos derinti darbą ir mokslus. Štai Rita Kvedaravičiūtė per porą metų baigė magistrantūrą Vytauto Didžiojo universitete ir dabar sėkmingai dirba nuotekų šalinimo ir valymo cecho vadovo pavaduotoja“, – pasakojo „Dzūkijos vandenys“ bendrojo skyriaus vadovė Rasa Lukšienė.

Panašiai klostosi ir kitų darbuotojų karjera, kurie derindami mokslą su darbu tapo inžinieriais. Dažniausias pasirinkimas – Alytaus kolegijos statinių inžinerinių sistemų studijų programa, kur įgyjamas inžinerijos mokslų profesinio bakalauro laipsnis. Gana greitai šie darbuotojai tampa padalinių vadovais ar pavaduotojais.

Renkasi perkvalifikavimą

Kiek kitaip kolektyvo atjauninimo problemas sprendžia „Šilutės vandenys“. Specialistų pasiūla rajone yra ribota, nes visgi mokslus baigęs jaunimas linkęs likti didmiesčiuose, todėl įmonė priversta kitos specializacijos asmenis perkvalifikuoti į vandentvarkos srities darbuotojus. Mokslus dalinai paremia Šilutės rajono savivaldybė.

Tuo tarpu Kauno rajono vandentiekio tinklus aptarnaujantys „Giraitės vandenys“ pasirinko darbuotojų perkvalifikavimą darbo vietoje metodą. Tai pasiteisino – naujai iškepti specialistai kopia karjeros laiptais. Be abejo, tam reikalingi vandentiekio tinklų projektavimo atestatai.

Įmonė padengia dalį išlaidų

„Šiaulių vandenys“ kolektyvinėje sutartyje yra numatę darbuotojų perkvalifikavimui skirti 50 proc. mokymui reikalingų išlaidų, jei pasirinkta specialybė atitinka įmonės interesus. Jauni specialistai noriai renkasi įmonę praktikai atlikti, o mokyklos įtraukia moksleivius į aktyvų profesinį pasirengimą

Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos (LVTA) prezidentas Bronius Miežutavičius teigia, kad sektoriuje dirba apie 4,7 tūkst. darbuotojų, kurių amžiaus vidurkis – 43–55 metai. „Spartų senėjimo pagreitį pavyksta pristabdyti motyvuotą jaunimą nukreipiant į inžinerinės ar ekologinės pakraipos studijas“, – sako LVTA vadovas.

Jam antrina Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos patarėjas dr. Gediminas Rainys: „Kryptis perkvalifikuoti darbo vietoje yra teisinga. Darbo rinkoje įtampa didžiulė. Niekaip kitaip specialistų neišauginsime“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją