Griežtą žodį tarė gynybos ministras Borisas Pistorius, saugumo ekspertai pabrėžė sprendimo svarbą Baltijos šalių gynybai ir apgailestavo, kad Vokietijos politikai bei visuomenė prarado saugumo politikos supratimą, ką patvirtino naujausia gyventojų apklausa.

Strateginis sprendimas, dėl kurio dabar Vokietijoje emocingai diskutuojama, buvo paskelbtas NATO aukščiausiojo lygio susitikimo metu. Tąkart Vašingtonas ir Berlynas sutarė nuo 2026 metų Vokietijoje dislokuoti sparnuotąsias raketas „Tomahawks“, kurių veikimo nuotolis siekia iki 2500 kilometrų, „Standard Missiles 6“, kurių veikimo nuotolis viršija 1600 kilometrų, ir hipergarsines raketas „Dark Eagle“, galinčias nuskrieti 3000 kilometrų.

Tai ginklai, galintys pasiekti net Maskvą. Taip tikimasi sulaikyti Kremlių nuo puolimo prieš rytinį NATO flangą, kol Europa pati nesukurs ilgojo nuotolio raketų ir nepradės jų naudoti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)