Savo nauju aksesuaru K. Murauskas pasidalijo savo socialiniuose tinkluose. Šalia trumpo įrašo plaukų stilistas paviešino ir nuotrauką, kurioje yra įsiamžinęs su oranžinės spalvos „Hermes“ prekės ženklo dėžute.
Be to, jis publikavo ir savo naujo pirkinio – juodo diržo su metaline sagtimi nuotrauką.
„Seniai lauktas mano siuntinukas iš @auksciausiakokybe_quality99. Nuostabus „Hermes“ diržas. Seniai tokio norėjau, ir štai, jis jau mano rankose. Palietus jį, akivaizdžiai juntama aukščiausia kokybė, tad noriu pasidalinti su jumis, kur jį galite įsigyti“, – rašė K. Murauskas.

Vis dėlto šis įrašas neprasprūdo pro akis kitų socialinių tinklų vartotojams, kurie teigė, kad naujasis K. Murausko pirkinys veikiausiai yra pigi klastotė.
„Delfi“ dėl šios situacijos susisiekus su K. Murausku, jis teigė, socialiniuose tinkluose pasidalino tik gautos dovanos nuotrauka.
„Tai nėra mano pirkinys. Apie jo kilmę ir gamintojus reikėtų teirautis dovanos teikėjų. Kadangi nesu profesionalus produktų vertintojas, turintis specialų išsilavinimą ir teisę bei kompetenciją skleisti argumentuotą nuomonę, nuo platesnių komentarų susilaikysiu“, – sakė K. Murauskas.
Po kelių akimirkų plaukų stilistas savo įrašą apie naują pirkinį pašalino iš socialinių tinklų, akimirksniu buvo pakeistas ir socialinio tinklo profilio auksciausiakokybe_quality99 pavadinimas, iš kurio, kaip teigė K. Murauskas, gavo dovanų.

Kadangi profilis savo pavadinimą pakeitė arba visai ištrynė anketą, „Delfi“ negalėjo susisiekti su minėtos parduotuvės atstovais ir pasiteirauti, ar šie turi savo prekių originalumą įrodančius dokumentus.
Primename, kad asmenys, pardavinėjantys ar perkantys garsių prekės ženklų padirbinius, atsiduria policijos akiratyje. Už pramoninės nuosavybės teisių pažeidimą numatoma tiek administracinė, tiek baudžiamoji atsakomybė
Muitinės Veiklos priežiūros ir netarifinių priemonių kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Violeta Stripeikienė laidai „Ar galiu užeiti?“ anksčiau pasidalijo keliais patarimais, kad norint įsitikinti, ar tikrai viena ar kita internetinė parduotuvė turi teisę parduoti vieno ar kito prekės ženklo prekes, svarbu patikrinti tai oficialiame gamintojo tinklapyje.
Svarbu atkreipti dėmesį ir į kainas. „Originalios prekės, žinoma, yra kur kas brangesnės nei padirbiniai, kurie gaminami kuo mažesnėmis sąnaudomis, iš nekokybiškų medžiagų“, – kalbėjo V. Stripeikienė.
Sukčiai tobulėja ir klastotes net ir plika akimi atskirti nuo originalų darosi vis sunkiau.
„Tai nėra tokia lengva užduotis“, – apie klastočių atpažinimą kalbėjo V. Stripeikienė, nurodydama, kad muitinė taip pat pirmiausia tik įtaria, o tada kreipiasi į oficialius prekės ženklo teisių turėtojus, kad šie patvirtintų prekės tikrumą arba ne.
Jei prekę galite paliesti rankomis, V. Stripeikienė pirmiausia pataria atkreipti dėmesį į kokybę, ženklinimą ir etiketes. „Gamintojai ir teisių turėtojai, norėdami apsaugoti savo intelektinę nuosavybę, stengiasi ir etiketes daryti kokybiškas, su hologramomis“, – vardijo V. Stripeikienė.
Klastotojai neinvestuoja į detales, pavyzdžiui, į etiketes ar apskritai į gaminio ar jo aprašo kokybę, tad klaidų gali pasitaikyti ir pačioje etiketėje. Nors verta pabrėžti, kad ir klastotojai tobulėja, tad atidumo negalima prarasti.
Daugiau šia tema – laidos įraše: