Braškes auginančios ir jas parduodančios „WoW uogoų“ bendrasavininkės Rimantės Juciutės teigimu, nors sezonas dar nesibaigė, įgyvendinti užsibrėžtų tikslų tikriausiai nepavyks.
„Oro sąlygos lėmė greitą uogų gedimą, įsimetė ligos, puviniai ir tai panaikino labai didelę derliaus dalį. Pats derlius buvo labai greitas, „smūginis“. Sirpimo pikas netruko nė savaitės“, – kalbėjo pašnekovė.
Nors vėlyvųjų uogų sirpimas dar tik prasideda, pašnekovė tikino, jog jei ir toliau taip lis, jų derlius irgi bus gerokai mažesnis, nei tikimasi.
„Žalioms uogoms lietus tokių didelių nuostolių nepridaro, tačiau jei vis dar taip pat lis ir tuomet, kai jos jau bus prisirpusios ir jas reikės skinti, tuomet didžioji dalis derliaus virs puvėsiu“, – nuogąstavo braškių augintoja.
R. Juciutė taip pat pasakojo, jog dalį uogų augina šiltnamiuose, ten jų derlius turėtų tęstis iki spalio.
Pirkėjų netrūksta
Pašnekovė tikino, jog pirkėjų šiais metais netrūksta.
„Žmonės perka uogas galbūt net intensyviau nei pernai. Turbūt patys nesitikėjo, jog taip greitai viskas baigsis“, – svarstė pašnekovė.
Tiesa, ji tikino, jog kainas turėjo kelti.
„Kainą atitinkamai pasėlėme, pigiausia buvo keturi eurai už kilogramą, bet čia to trumpo piko metu perkant didesnį kiekį. Pigiau mums visiškai neapsimokėjo parduoti“, – pasakojo R. Juciutė.
Daug žada
Deivido Rumbučio ūkio, auginančio melsvauoges, karintus, šilauoges bei kitas uogas, vadybininkė Snieguolė Rumbutienė teigė, jog sezonas bent jau dabar atrodo daug žadantis, šilauogės jau po truputį pradeda mėlynuoti.
Pašnekovė teigė, jog sausra derliaus nepaveikė, mat įrengtos laistymo sistemos, tačiau dėl laistymui išnaudoto vandens kiekio dalies uogų kaina šiemet kils, taip pat dalies uogų kainą lemia jų skynimo laikas.
„Melsvauogės šiais metais yra euru brangesnės nei pernai, kainuoja 12 eurų už kilogramą. Karintų kaina išliko aštuoni eurai, šilauogių dar neparduodame, tačiau greičiausiai taip pat bus aštuoni eurai“, – dalijosi pašnekovė.
Visgi, pašnekovė pasidžiaugė, jog norinčiųjų užsisakyti uogų netrūksta.
„Kai kurie žmonės laukia jau iš praėjusių metų, taip pat turime ir šiais metais skambinančių naujų klientų. Esame gana jaunas ūkis, todėl derliaus tonomis dar nevežame, tačiau kiek išauginame, tiek ir parduodame, dar nebuvo taip, jog liktų“, – džiaugėsi S. Rumbutienė.
Tiesa, pašnekovė, pasakojo jog dėl pavasarinės šalnos nušalo dalis trešnių, abrikosų bei aktinidijų.
„Taip pat didelė problema yra vėjas, kuris nulaužo krūmus, ir paukščiai“, – teigė pašnekovė.
S. Rumbutienė pasakojo, kad būtent dėl sparnuočių patiria didžiausių nuostolių, mat sirpstančių uogų jie laukia taip pat akylai kaip ir žmonės.