braškės

449 straipsnių

Braškės - žemuogių genčiai priklausantis, erškėtinių šeimos ilgametis augalas. Braškės pirmą kartą išvestos Prancūzijoje, 1750 metais.   

Augalo stiebas paprastai būna 10-30 centimetrų aukščio, vėliau tampa gulsčias. Lapai stambūs, žiedai balti, žydi gegužės ir birželio mėnesiais. Augalo vaisiai (uogos) užauga iki 2–3 centimetrų skersmens, kartais ir daugiau, būna raudoni arba rausvai balti.   

Braškių kaina kinta kasmet. Iš uogų gaminama uogienė, džemas, saldainiai, vynas ir kt.

Inga Valiukevičienė

„Rinkos aikštės“ redakcija sulaukė kėdainietės skambučio. Skaitytoja pasakojo negalinti atsistebėti tuo, kad jos darže lapkritį ėmė ir pražydo keli uogakrūmiai. Ar tai gamtos išdaiga, o gal jau įprastas reiškinys? Ar galima sakyti, kad tam įtakos turi klimato atšilimas? Gamtininkai sako, kad žiemoms...

Braškinius ledus galima per keletą minučių labai paprastai pasigaminti namie. Tereikia visada turėti užsišaldžius bananų ir šaldytuvo lentynoj pasidėjus kokosų pieno. Ledams tinka ne tik braškės – įvairios uogos, vaisiai ar netgi daržovės. Viską sumakaluojame, sušaldome ir braškiniai ledai jau čia.

Karolina Žiūraitė

Prasidėjusi vasara džiugina ne tik geru, šiltu oru, tačiau ir gaivių vaisių bei uogų derliumi. Vienos iš jų – daugumos mylimos braškės. Jas valgome vienas, norint gaivos – dedame į salotas, tortus, pyragus ir kitus desertus, žiemai ruošiame uogienes, kompotus. Nepaisant to, kartais norisi naujovių. ...

Karolina Žiūraitė

Ūkininkų turgeliuose braškėmis nukrauti stalai tikrai simbolizuoja įsibėgėjusį šiltąjį sezoną. Raudonos, įvairių dydžių ir veislių, jos tikrai traukia pirkėjų akį. Tad, kaip gi atrodo šių metų braškės, jų kainos, ką apie derlių sako ūkininkai, uogas pardavinėjantys Kauno mieste? Apžvelkime plačiau.