„Pirmadieni per pietus buvo trumpas momentas kai elevatoriuje galėjome mokėti 305 eurus už naujo derliaus kviečių toną ir 425 eurus už seno derliaus kviečių toną, pristatytą į elevatorių. Bet po to įvyko rinkų korekcija, kuri užsitęsė iki trečiadienio pietų. Kainos krito net 50 eurų. Rinkos labai nepastovios, kiekviena nauja žinutė atneša pokyčius, per valandą kaina šokinėja 15-20 eurų. Suvaldyti tokius pokyčius labai sudėtinga“, – kas vyksta pasakoja Karolis Šimas, „Agrokoncerno grūdų“ generalinis direktorius.

Pasak prekybininko, daugiametis kviečių tonos vidurkis apie 180 eurų ir šuolio virš 400 eurų nėra buvę. Nepaisant brangstančių trąšų ir degalų, kol kas ūkininkai, jei gamta neiškrės išdaigų, dirbs pelningai. Kita tokio šuolio dalis – reikia vis daugiau apyvartinių lėšų tam pačiam kiekiui pirkti, vis brangesni prekybos draudimai.

Trečiadienio pavakare naujas derlius buvo superkamas po 280 eurų, senas, pristatytas į artimiausią elevatorių, 380.

Tiesa, tokios kainos džiugina ne visus. Tie, kurie javus perka pašarams, jau prašo subsidijų.

„Buvo momentas, kai ūkininkai už grūdus prašė 420 eurų. Tiek mokant reikėtų paukštieną pardavinėti po 1,5 euro už kilogramą. Šiandien jos kaina kiek virš euro. Bijau, kad kai ši kaina pasieks parduotuvių lentynas žmonės tiesiog neįpirks maisto. Matome, kad reikia valstybės pagalbos, galbūt subsidijų“, – sako Jonas Jagminas, paukščius auginančios „Agroaves group“ savininkas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (48)