Apie 250 hektarų žemės daržovėmis užsodinęs V. Girdzijauskas šiomis dienomis telefono į kišenę įsidėti negali, nes jis nuolat skamba: derinami į skirtingas vietas pristatomos produkcijos kiekiai, kainos, terminai, o kur dar ūkyje dirbančių žmonių problemos. „Šiuo metu pas mane dirba apie 60 žmonių ir matau, kad jų skaičių reikės dar šiek tiek padidinti. Nemažai darbuotojų atsiunčia Kėdainių darbo birža, iš aplinkinių kaimų žmonės mane susiranda patys. Vienus įdarbiname sezoniniam darbui, kitus – trupesniam laikui, pagal paslaugų kvitus, žodžiu, prie bedarbystės problemos sprendimo ūkis prisideda“, – kalbėjo ūkininkas.
Šiomis dienomis ūkyje nuimamas vėlyvųjų veislių kopūstų derlius. V. Girdzijauskas sakė, kad tik labai stengiantis pavyko pasiekti vidutinį derlių. „Metai nebus patys prasčiausi, nors derlius vidutinis. Čia pasiteisina mano prašymas nelinkėti man gausaus derliaus, geresni geros kainos linkėjimai“, – teigė Lančiūnavos ūkininkas. Pasak daržininko, šiemet greičiausiai nereikės belstis į Rusijos rinkas, nors šie dėl ten vykusių gamtos išdaigų ir labai norėtų sulaukti kopūstų iš Lietuvos. „90 proc. kopūstų tikrai liks mūsų šalyje, tad dabar svarbu juos nuimti ir susandėliuoti ūkio šaldytuvuose“, -sakė apie 100 hektarų kopūstų kasmet auginantis ūkininkas.
Ūkyje jau nukasta trečdalis bulvių, bet čia darbų sparta nemažinama, nes iki spalio vidurio norima sudoroti visą jų derlių. „Bulvių derlius taip pat vidutinis, tam įtakos turėjo vėlyvas pavasaris ir sausa vasara. Tik pusėje mano laukų yra įrengtos laistymo sistemos, o šiemet dėl sėjomainos taip atsitiko, kad bulvės papuolė į nelaistomus plotus, todėl jų derlius menkesnis“, – aiškino 100 hektarų bulvių auginantis V. Girdzijauskas.
Dėl bulvių realizacijos ūkininkui galvos sukti taip pat nereikės, nes jis yra sudaręs išankstines derliaus pardavimo sutartis. Nemaža dalis bulvių atiteks perdirbėjams, kurie iš jų planuoja gaminti traškučius, kitos pagal kontraktus iškeliaus į Rusiją. Nedidelė bulvių derliaus dalis per „Maximos“ prekybos tinklus bus pateikta Lietuvos vartotojams.
Vos prieš kelias dienas pradėtas imti burokėlių derlius šiemet galėtų būti labai geras, tačiau, pasak daržininko, dėl vasaros karščių ir sausros šiek tiek yra suprastėjusi jų prekinė išvaizda, nors vidinė struktūra labai gera. „Su burokėlių realizacija šiemet neturėtų kilti jokių problemų, nes potvyniai Europoje ir karščiai Rusijoje sunaikino apie pusę viso regiono šių daržovių derliaus. Jie tikrai bus labai paklausūs, žinoma, dabar šakniavaisius geriausia sandėliuoti, nes rinką užpildo smulkesnieji augintojai, neturintys gerų sandėlių, o po Naujųjų metų, kaip ir visuomet, tik duok“, – neslėpė optimizmo V. Girdzijauskas.
Kalbėdamas apie daržovių kainas ūkininkas sakė, kad šiemet jos yra didesnės nei praėjusiais metais, nes visuose ūkiuose derliai buvo mažesni. „Tai natūralu, kuo mažesnė pasiūla, tuo aukštesnės kainos. Europoje kainoms įtakos turėjo Vokietiją ir Lenkiją skandinę potvyniai, Rusijoje – buvę karščiai. Na, o mūsų šalies viduje kaina labai priklauso nuo kaimynų lenkų, mat ten yra daug smulkių daržovių augintojų, kurie su nedidelėmis sąnaudomis išaugina daug pigios produkcijos, tačiau nereikėtų pamiršti, kad lenkų produkcija ne visada yra geros kokybės“, – į kaimynų daržą akmenį metė ūkininkas.