Kaip prižiūrėti

Amariliai dažnai vadinami laikinomis gėlėmis, mat jų žydėjimas trunka tik keletą savaičių. Vis dėlto žiedai tikrai įspūdingi, jie gali užaugti net iki 10-15 cm skersmens.

Amariliai mėgsta saulėtas ir šiltas vietas, vis dėlto vasarą juos reikia apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, kad nenudegtų lapai.

Geriausiai amarilis auga kambariuose, kur temperatūra svyruoja nuo 18–22 °C, tačiau žiemos metu gali būti laikomi šiek tiek vėsesnėse patalpose (12–15 °C).

Amariliams rekomenduojama naudoti lengvą, purią dirvą, kurioje yra nemažas kiekis organinių medžiagų, kad šaknys galėtų lengvai kvėpuoti ir augti.

Dirvą galima praturtinti kompostu arba durpėmis, kad ji būtų šiek tiek rūgšti (pH 6–7). Amarilius galima sodinti į didelius vazonus, kad gėlės galėtų gerai vystytis. Indo dugne svarbu padaryti drenažo skylutes, kad nubėgtų vanduo.

Geriausiai amarilis auga kambariuose, kur temperatūra svyruoja nuo 18–22 °C

Augalams reikalingas nuosaikus laistymas, ypač augimo sezono metu. Jie nemėgsta vandens pertekliaus, todėl dirva turi būti drėgna, bet ne šlapia. Rekomenduojama laistyti, kai viršutinė dirvos dalis pradeda džiūti. Žiemą, kai amarilis nebežydi, laistymą galima sumažinti.

Amariliai auga geriausiai, kai jų svogūnėliai nėra per daug suspausti, todėl kas 1–2 metus juos reikia persodinti į didesnius vazonus.

Kaip pražydinti

Amariliai žydi žiemą-pavasarį iki 3–4 (kartais 6–8) savaičių. Jei norite paskatinti žydėjimą, galite priversti augalus žydėti šiek tiek anksčiau. Tai galima pasiekti laikant juos šiltoje vietoje ir pradėjus laistyti.

Amariliai žydi žiemą-pavasarį iki 3–4 (kartais 6–8) savaičių

Po žydėjimo amariliai pereina į ramybės fazę. Per šį laikotarpį reikia sumažinti laistymą ir nupjauti išdžiuvusius žiedus bei lapus. Tai suteikia augalui galimybę susikaupti energijai, kad vėl žydėtų kitą sezoną.

Po žydėjimo ir ramybės laikotarpio, svogūnėlius reikia išimti iš vazonų, patikrinti, ar nėra pažeidimų, ir pasodinti juos į šviežią dirvą. Per šį procesą taip pat rekomenduojama patikrinti, ar nėra kenkėjų ar ligų.

Svarbu, kad svogūnėlio viršus liktų virš dirvos paviršiaus apie trečdalį, kad būtų užtikrintas geras drenažas ir oro cirkuliacija.

Šaltiniai:

https://www.rhs.org.uk/

https://www.finegardening.com/

https://www.bhg.com/

https://www.thespruce.com/

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)