Klaida: prieš dengiant visas rožes reikia trumpai nukirpti
„Dažnai galima išgirsti patarimą prieš žiemojimą visas rožes nukirpti 20-30 cm.
Tačiau toks trumpas genėjimas tinka tik arbatinių hibridinių ir floribundinių veislių rožėms. Kitoms rūšims ši procedūra gali pakenkti“, – perspėjo sodininkai.
Jei nesate tikri, kokią veislę turite, nerizikuokite genėdami rožes. Vietoj to rudenį pašalinkite visus lapus ir pumpurus, o prieš uždengdami palenkite ūglius prie žemės.
Klaida: kuo šiltesnė pastogė, tuo geriau rožėms
Nuo šalčio rožes apsaugo ne pati uždengimo medžiaga, o oro sluoksnis tarp krūmo ir uždengimo. Būtent oras geriausiai sulaiko šilumą, todėl ideali pastogė yra karkasas, padengtas 60 g/m² baltos spalvos spunbondo medžiaga.
Sniegas taip pat atlieka svarbų vaidmenį: jis sukuria papildomą izoliacinį sluoksnį. Per šilta danga gali pakenkti rožėms, nes atšalus orams jos gali pradėti „garuoti“.
Klaida: žiemojimui pakanka fosforo ir kalio
Rožes reikia maitinti rudenį, tačiau ne tik fosforas ir kalis turi įtakos jų imunitetui. Magnis, kalcis ir kiti mikroelementai taip pat svarbūs augalams stiprinti.
Rudeninėse trąšose neturėtų būti azoto, nes jis skatina ūglių augimą, todėl augalas tampa pažeidžiamas šalčio.
Klaida: visos rožės žiemai turėtų būti perkastos
Perkasimas turi savų privalumų ir pavojų. Atšilimo metu perkasti krūmai gali pradėti atšalti, o po to sekusios staigios šalnos gali sukelti žievės įtrūkimus.
Privalomai perkasti reikia tik iš poskiepių išaugintas rožes, nes jų šaknų sistema yra pažeidžiama šalčio. Kitos rožės gali apsieiti be šios procedūros.
Klaida: eglės šakos yra geriausia dengiamoji medžiaga
Eglės šakos gerai apsaugo, tačiau jų ne visada yra pakankamai, ypač jei sode auga daug rožių krūmų.
Kaip alternatyvą galima naudoti neaustinę medžiagą (spunbondą) arba stogo veltinį, kurie taip pat gerai apsaugo krūmus.
Reikėtų vengti polietileno plėvelės, nes ji neleidžia cirkuliuoti orui ir drėgmei, o tai gali pakenkti augalams.