Įprotis naudoti šypsenėles dalykiniuose pokalbiuose
Žaismingi geltonos spalvos emocijų veidukai nepastebimai užkariavo visą pasaulį, pakeisdami įprastus žodžius ir net įsiverždami į uždarus, griežto stiliaus dalykinius susirašinėjimus. Tačiau psichologų ši tendencija nedžiugina, nes tokios šypsenėlės dalykinį pokalbį paverčia neformaliu bendravimu, o tai ne visada turi teigiamą įtaką profesiniams santykiams. Jei piktnaudžiausite šypsenėlėmis, jūsų partneriai gali suabejoti jūsų įmonės ketinimų rimtumu, nes emocijų piešinukai asocijuojasi su infantilumu ir familiarumu.
Įprotis daug dirbti
Įprotis vartoti necenzūrinius išsireiškimus
Remiantis JAV darbo paieškos svetainės „Career Builder“ apklausa, 81 proc. darbdavių necenzūrinius žodžius laiko neprofesionalumo ženklu. Kita vertus, patys darbuotojai prasčiau vertina savo vadovus, jeigu jie nevengia stipresnių išsireiškimų. Kitaip tariant, kai labai norisi išrėžti viską, kas susikaupė sieloje, verčiau palaikykite liežuvį už dantų. Galbūt jūsų paaukštinimas jau ne už kalnų, o jūs prapliupote keiksmais...
Įprotis sarkastiškai rašyti
Įprotis laikyti save nepajudinamu autoritetu
Ar esate matę filmą „Devil`s Advocate“ („Velnio advokatas“)? Prisiminkite, ką Alas Pacino jame sakė apie tuštybę, egoizmą ir mėgstamas nuodėmes... Taip, neturėtumėte iškelti savęs aukščiau už kitus – tai geruoju nesibaigia. Atminkite: visuomet yra žmonių, kurie kažką supranta ir moka geriau už jus. Mokytis iš kolegų yra normalu ir netgi teisinga. Nebijokite užduoti klausimus ar kažko nežinoti. Trumpai tariant, jūs nesate paskutinės instancijos tiesa ir turėtumėte nusiimti karūną bei padėti skeptrą iki geresnių laikų (tai yra visiems laikams).