Norėdami tinkamai atsakyti į šį klausimą ir netgi panaudoti silpnąsias savybes savo naudai, vadovaukitės šiais patarimais, rašo specialistų paieškos portalas CVMarket.lt.

Būkite sąžiningi, tačiau nepersistenkite

Tinkamai pasiruošti darbo pokalbiui itin svarbu, vis dėlto ekspertai nepataria viso jūsų būsimo pokalbio su atrankų specialistu išmokti mintinai. Tiesiog apgalvokite, kodėl norite šio darbo, ką galite pasiūlyti įmonei ir ko tikitės patys, žinoma, paminėkite ir savo darbo patirtis bei svarbius laimėjimus, jei tokių turite.

Apmąstyti reikėtų ir savo teigiamas bei neigiamas savybes, bet jokiu būdu jų nesukurkite tam, kad parodytumėte savo pranašumą. Patyręs atrankų specialistas puikiai išmano žmonių psichologiją ir greitai supras, jog informacija yra netiksli arba melaginga, o jūs neteksite progos užimti savo norimos pozicijos. Taip pat nerekomenduojama sakyti, kad neturite neigiamų savybių, visi supranta, kad tobulų žmonių nebūna, tuo mes ir skiriamės nuo robotų, o savo neigiamų savybių nepastebėjimas gali būti priskirtas pagyrūniškumui.

Pasirinkite tinkamas neigiamas savybes

Suprantama, kad kartais atpažinti savo stipriąsias ar silpnąsias savybes gali būti labai sunku, bet visi turime atlikti šį savarankišką darbą, kad tinkamai pasiruoštume darbo pokalbiui. Turėkite omenyje, kad teisingo atsakymo į šį klausimą nėra, tačiau atsakymai padeda atsirinkti tinkamus žmones naujiems konkurso etapams.

Rekomenduojama pasiruošti iki 3 neigiamų savybių, nes atrankų specialistai dažniausiai prašo įvardinti kelias. Prieš eidami į darbo pokalbį dar kartą patikrinkite darbo aprašymą, kad tiksliai suprastumėte, ko ieško darbdavys. Svarbiausia žinoti, kaip pasirinkti tinkamą neigiamą savybę, kuri leis tęsti konkursą į darbo vietą, ir, žinoma, būsite vienas iš kandidatų, pasirinktų kitam etapui.

Ko nerekomenduojama sakyti

Interviu metu tikimasi, kad atsakysite nuoširdžiai, bet suprantama, kad niekas nenorės minėti tų trūkumų, dėl kurių gali negauti darbo. Nerekomenduojama minėti pavyzdžių, kurie nėra svarbūs šiame darbe, pavyzdžiui, jei kandidatuojate į virėjo poziciją, nesakykite, kad jums dažnai iškyla sunkumų naudojantis kompiuteriu. Neminėkite ir tų savybių, kurios susijusios su jūsų asmeniniu gyvenimu, todėl nereikėtų sakyti, kad ryte turite pasirūpinti visa šeima ir po darbo taip pat, todėl dažnai esate pavargęs. Arba labai mėgstate įrodinėti savo tiesą, o tai sukelia nesutarimų su kolegomis.

Taip pat prie neigiamų savybių nepriskirkite perfekcionizmo ir darboholizmo, interviuotojai jau pavargę nuo tokių atsakymų, o ir jums tai neatneš jokios naudos. Niekada neatskleiskite informacijos apie buvusio darbo santykių problemas, kultūrinius konfliktus biure, kritines klaidas ir neigiamą grįžtamąjį ryšį. Reikia tikėtis, jog pasimokėte iš praeities klaidų ir esate pasiruošęs naujam ir žymiai sėkmingesniam startui.

Negatyvą paverskite pozityvu

Darbo pokalbyje svarbiausia pabrėžti savo teigiamas puses ir paminėti, kas jums leido vystytis kaip profesionalui. Taip pat nepamirškite argumentuoti metodo, pagalbinių priemonių ar procesų, kuriuos naudojote, kad pagerintumėte situaciją. Atminkite, jūs siūlote savo kandidatūrą ir bandote save parduoti, todėl pasidalykite tais trūkumais, kuriuos galbūt jau išsprendėte arba ketinate spręsti ir žinote, kaip tai padaryti. Pavyzdžiui, jei esate užsispyręs, galite tai pripažinti bei pridurti, jog supratote, kad skirtingų nuomonių išklausymas padeda pasiekti geresnių rezultatų darbe.

Jei dažnai vėluojate, galite prisipažinti ir pasakyti, jog supratote, kad tai neigiamai veikia jūsų darbus bei mažina reputaciją prieš klientus, todėl dabar visada atvykstate penkiomis minutėmis anksčiau. Būsimam darbdaviui labai svarbu, kad mokėtumėte save vertinti kritiškai, gebėtumėte pasimokyti iš savo klaidų ir tobulėtumėte kaip asmenybė. Šios savybės jums pravers užimant naująsias pareigas.

Prieš kiekvieną darbo pokalbį paanalizuokite save ir pamąstykite, kaip galėtumėte atsakyti į šį, daug kam stresą sukeliantį klausimą, ir kaip atsakymus pakreipsite savo naudai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (52)