Anglų kalbos mokėjimas – kelias į solidų atlyginimą

Darbo skelbimų portale CVbankas.lt esantys duomenys rodo, kad 37 proc. visų skelbimų kaip pagrindinis reikalavimas būsimam darbuotojui nurodoma anglų kalba. „Žinoma, dažniausiai darbo skelbimuose pirmiausiai įvardijama, kad asmuo turi būti įgijęs tam tikros būsimai pozicijai tinkančios patirties. Tačiau iškart po to dažniausiai reikalaujama būtent anglų kalbos, – pasakoja portalo vadovas T. Toleikis. – Įdomu tai, kad ši kalba nurodoma netgi dažniau nei aukštasis išsilavinimas.“

T. Toleikis priduria, kad puikios anglų kalbos žinios suteikia galimybę pretenduoti į darbą tarptautinėje įmonėje ar išvykti dirbti į užsienyje esančią kompaniją. Be to, anglų kalbos išmanymas daugeliu atveju garantuoja didesnį atlyginimą: „Iš darbo rinkos duomenų matyti, kad pastaroji užsienio kalba yra neatsiejama nuo kandidatavimo į aukščiausias pozicijas prestižinėse įmonėse.“

Užsienio kalbos kursams pirmenybę teikia didmiesčių gyventojai

Anglų kalbos mokėjimą vertina ne tik darbdaviai, bet ir ieškantieji darbo. Tai patvirtina anglų kalbos mokyklos „Intellectus“ 2017 m. užsakytas „Sprinter“ tyrimas, kuriuo buvo siekta išsiaiškinti šiuolaikinių žmonių požiūrį į anglų kalbą. Iš atliktos apklausos rezultatų paaiškėjo, kad ypač Lietuvos didmiesčių gyventojai, siejantys savo ateitį su darbu konkurencingose įmonėse, anglų kalbos mokėjimą laiko neatsiejama išsilavinimo ir sėkmingos karjeros dalimi.

O štai aukštas pareigas užimantys ir daugiausiai uždirbantys apklausoje dalyvavę respondentai įsitikinę, kad bet kurios įmonės vadovu gali tapti tik puikiai angliškai kalbantis žmogus.

Besiplečiantis verslas – anglų kalbos būtinybės priežastis

Pasak karjeros konsultavimu užsiimančios „Contactus“ įmonės vadovės Jurgitos Jankuvienės, besivystančios technologijos ir galimybė rasti verslo partnerius bet kuriame pasaulio kampe lemia, kad anglų kalbos mokėjimas vis dažniau yra laikomas ne konkurenciniu privalumu, o visiems įprastu standartu.

„Niekam ne paslaptis, kad verslas globalėja, o kartu su verslu globalėja ir darbo rinka. Įvairios Lietuvos įmonės aktyviai bendradarbiauja su užsienio klientais, partneriais, tiekėjais, taip pat daug užsienio kompanijų Lietuvoje steigia naujas darbo vietas. O štai paslaugų sektoriuje anglų kalbos kone kasdien prireikia dėl į Lietuvą atvykstančių užsienio piliečių bei gausių turistų grupių,“ – pastebi J. Jankuvienė.

Gimtąja kalba neapsiriboja nei vadybininkas, nei gamybos technikas

„Contactus“ vadovės teigimu, ieškant ir atrenkant darbuotojų į specialistų, vadybines ar administracines darbo pozicijas, anglų kalbos mokėjimas dažnai net nėra akcentuojamas, nes tai suprantama kaip „savaime suprantamas“ reikalavimas.

„Užsienio kapitalo įmonėse anglų kalba yra kasdieninio darbo kalba. Kartais net iš pirmo žvilgsnio niekaip su anglų kalba nesusisijusiose pozicijose, pavyzdžiui, gamybos operatoriams ar technikams, dirbantiems prie įrenginių ar juos tik prižiūrintiems, reikalingi bent stiprūs šios kalbos mokėjimo pagrindai, kurie leistų perskaityti brėžinius ar schemas,“ – sako J. Jankuvienė.

Personalo atrankos specialistė priduria, kad didelė dalis darbdavių anglų kalbą mokantį kandidatą, net jei konkrečioje pozicijoje ši kalba ir nėra reikalinga, vertina kaip visapusišką, platesnį požiūrį turintį žmogų.

Geidžiamiausi – šnekamosios kalbos įgūdžiai

Pastebima, kad norintys lankyti anglų kalbos kursus vis dažniau išsako poreikį įgyti plačiai pritaikomos šnekamosios kalbos, kurios ypač dažnai prireikia darbo aplinkoje. Šią tendenciją pabrėžia ir anglų kalbos mokyklos „Intellectus“ vadovas Andrius Ingelevič:

„Atlikta apklausa parodė, kad net 50 proc. iš norinčiųjų mokytis anglų kalbos jaučia poreikį išmokti laisvai kalbėti angliškai dėl šios kalbos reikalingumo darbe. Atsižvelgdami į tai, sukūrėme modernius verslo anglų kalbos kursus, orientuotus į profesinį žodyną ir šnekamosios kalbos įgūdžių lavinimą. Užsiėmimų metu pamokų dalyviai, padedami profesionalių mokytojų, daug komunikuoja tarpusavyje ir taip, kurdami autentišką gyvą kalbą, iš karto pritaiko naujus terminus ir įtvirtina gramatikos taisykles.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (45)