Šis hormonas yra gaminamas sėklidėse ir lemia sveiką vyro organizmo vystymąsi, tvirtesnę, nei moterų, išvaizdą ir struktūrą. Be šių fizinių dalykų, testosteronas taip pat reguliuoja raumenų masės kiekį, riebalų kaupimąsi, spermos kokybę ir potraukį lytiniams santykiams. Ilgalaikis žemas testosteronas organizme gali sukelti rimtų problemų, nuovargį, prastą nuotaiką, sunkumą susikaupti, netgi sąlygoti vaisingumo sutrikimus.

Po pokalbio su „Gijos Klinikų“ urologu Titu Simaška įvardijome 4 pagrindinius faktorius, kurie gali padėti išvengti šių problemų.

Titas Simaška

Venkite streso

Apie streso žalą prirašyti ištisi tomai ir jo grėsme sveikatai neabejoja niekas. Tačiau vyras ir jų lytinei sveikatai stresas itin žalingas. Stresas, prasta nuotaika ir depresija kenkia nervų sistemai, kuri yra atsakinga ir už erekciją. Patirdamas itin didelį stresą vyras gali susidurti su erekcijos sutrikimais, o nesėkmingi lytiniai santykiai sukelia dar didesnį stresą, taip įkalindamas asmenį uždarame ydingame rate.

Stresas gali sukelti ne tik erekcijos sutrikimus kirsdamas nervų sistemai, tačiau taip pat mažina testosterono kiekį organizme. O sumažėjęs testosterono kiekis atsiliepia spermos kokybei, spermatozoidų aktyvumui ir gali sukelti problemas poroms, planuojančioms šeimos pagausėjimą.

Tinkamai ir sveikai maitinkitės

Mokslininkai teigia, jog sveika mityba ir vyrų vaisingumas yra susijęs kur kas labiau, nei galima būtų manyti. Tai lemia du aspektai: visų pirma, netinkama mityba veda prie viršsvorio problemų, sunkesnio judėjimo, taigi, mažesnio pasitenkinimo lytinio akto metu. Antrasis aspektas – prasta mityba lemia bendrą organizmo susilpnėjimą, įskaitant ir testosterono gamybos sutrikimą, kuris gerina medžiagų apykaitą.

Esant testosterono trūkumui organizme itin sparčiai ima augti svoris, sutrinka riebalų pasiskirstymas organizme, mažėja raumeninė masė, silpnėja fizinis pajėgumas, o tai ne tik suprastina gyvenimo kokybę, tačiau taip pat sumažina seksualinį potraukį. Testosteronas gaminasi iš cholesterolio, taigi, jeigu laikomasi neteisingų dietų, visiškai atsisakoma ar suvartojama nepakankamai riebalų, testosterono kiekis taip pat krenta.

Titas Simaška

Išsimiegokite

Testosteronas gaminasi miego metu, todėl natūralu, jog esant miego trūkumui jaučiamas ir testosterono trūkumas. Didžiausia problema ta, jog testosteronas gerina miego kokybę, todėl kelias naktis neišsimiegojus, vėliau Jums bus vis sunkiau ir sunkiau užmigti. Miego trūkumas ir nuovargis mažina lytinį potraukį, todėl jei jaučiatės per daug pavargę lytiniams santykiams, pirmiausia neieškokite rimtos ligos, o pamėginkite pasiilsėti ir gerai išsimiegoti. Moksliniai tyrimai rodo, kad optimali miego trukmė turėtų būti 7 – 8 valandos. Pasistenkite visada miegoti eiti tuo pačiu laiku, nenaktinėkite.

Nepamirškite fizinio aktyvumo

Sakoma, jog seksas — tai ištvermės sportas, reikalaujantis nemenko tam tikros raumenų grupės darbo. Esant nedideliam fiziniam aktyvumui kasdieniniame gyvenime ir visiškai netreniruojant raumenų, yra rizika, jog sutriks Jūsų seksualinė sveikata ar sutriks erekcija.

Būtent todėl itin svarbu pasirūpinti savo fizine sveikata. Tai ypač svarbu vyrams, kurie dirba sėdimą darbą – turėtumėte nepamiršti kiekvieną dieną bent minimaliai pajudėti ir pasimankštinti: išveskite pasivaikščioti šunį, vasarą automobilį iškeiskite į dviratį, žiemą nukaskite sniegą, o dar geriau, šiandien užsirašykite į sporto klubą, o po to į jį nueikite bent 3 kartus per savaitę, sugaišite 4 valandas per savaitę, o efektas bus didžiulis. Be abejo, pats geriausias sportas testosterono gamybai tai seksas. Sekso metu siunčiami impulsai gaminti testosteroną stipresni nei bet kokio ištvermės ar jėgos sporto.

Testosterono kiekį ne visada pavyksta padidinti natūraliai. Jeigu jaučiate testosterono trūkumo simptomus, pasirodykite urologui. Žemas testosteronas gali būti koreguojamas įvairiais medikamentais ar net taikoma pakaitinė hormonų terapija. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad vyrams koregavus žemą testosterono kiekį, mažėja širdies bei kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto atvejų, stabdomas kaulų retėjimas, gerėja libido bei lytinių santykių kokybė, auga raumeninė masė, mažėja riebalų kiekis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (449)