Svarbu stebėti pulsą

Pašnekovas pasakojo, kad sergant diabetu reikia pradėti nuo mankštų ir tempimo pratimų, žinoma, atsižvelgiant į žmogaus amžių ir esamą fizinį aktyvumą. Todėl svarbiausia pradėti palengva ir pereiti prie sudėtingesnių efektyvesnių fizinių pratimų.

Diabetikams būtina reguliariai stebėti pulsą. Treniruotės metu išlaikyti jį 110–130 tvinksnių per minutę, toks pats turėtų būti ir ryte. Vakare, einant miegoti, – apie 60–90 dūžių per minutę.

Specialisto nuomone, sportuoti galima pradėti tiek lauke, tiek sporto salėje, pavyzdžiui, vaikščioti bėgimo takeliu – salėje arba važiuoti dviračiu – lauke. Tik vėliau padaryti nesudėtingus horizontalios padėties pratimus. Po įžanginių treniruočių galima pereiti prie statinės pozicijos ir daryti vertikalios padėties pratimus. G.Beikus aiškino, kad kuo prastesnis fizinis pasirengimas, tuo pratimų technika turėtų būti elementaresnė ir lengvesnio pobūdžio.

Populiariausi pratimai

Profesionalus treneris teigė, kad dažniausiai diabetikams paskiriami kardio pratimai, kurie stiprina širdį ir mažina gliukozės kiekį kraujyje. Tiesa, pašnekovas prisipažino, kad dirbant su diabetikais pasitaiko atvejų, kai tenka parinkti tokius pratimus, kurie padėtų didinti gliukozės kiekį. Specialistas minėjo, kad tenka duoti pratimus su svoriais, kurie gerina žmogaus kūno funkciją ir fizinį pajėgumą. Todėl fizinis aktyvumas sudaromas atsižvelgiant į tai, kokio tipo diabetu yra sergama.

Nerekomenduojamos sportas

Diabeto problemų turintiems asmenims nerekomenduojamos intensyvios aerobikos, „treniruočių ratu“, „CrossFit“ ir panašaus pobūdžio intensyvios treniruotės. Taip galima rimtai sutrikdyti širdies ritmą ir pabloginti žmogaus kūno atsigavimą po fizinio krūvio. Todėl sporto specialistas akcentavo, kad tinkamas sporto pasirinkimas ypač svarbu sergant diabetu arba turint antsvorio.

I ir II tipo diabeto išimtys

G.Beikus dar kartą pabrėžė, kad abiejų tipo diabetikų atveju labai svarbu palengva pradėti sportuoti ir vėliau pereiti prie sunkesnių pratimų.

I tipo diabetu sergantieji geba greičiau priprasti prie fizinio aktyvumo ir krūvio.

II tipo diabetikams reikia didesnių pastangų. Pastarieji diabetą įgijo dėl prastos mitybos ir mažo fizinio aktyvumo. Todėl šio tipo diabetikai privalo laikytis sveikos gyvensenos disciplinos, į kurią įeina – sveika mityba, fizinis aktyvumas, poilsis ir miegas.

Fizinis aktyvumas pagal amžių

Treneris paaiškino, kad į fizinį aktyvumą reiktų žvelgti pagal kelis svarbius rodiklius: biologinį amžių ir širdies pajėgumą, kūno svorį ir atsistatymą po fizinio aktyvumo. Be to, adaptaciją po stresinių situacijų, nes smegenų darbas yra proporcingas raumenų darbui. Taigi, tik taip išlaikoma organizmo darna ir atliekamas kūno optimizavimas bei teisingas jo palaikymas sveikoje padėtyje.