Nors pirminis tikslas – inkilai zylėms, tačiau jie tinka ir kitiems nedideliems sparnuočiams: musinukėms, bukučiams, grąžiagalvėms ar paprastosioms raudonuodegėms.
Broliai nuo mažų dienų vasaras ir mokslo metų atostogas leisdavo mamos gimtuosiuose Žiūruose. Ir šiandien, turėdami laisvo laiko, jie mielai ten grįžta su giliais sentimentais kaimui, jo žmonėms ir Dzūkijos nacionalinio parko saugomai gamtai. Abu - ornitologai-mėgėjai. Mėgsta stebėti ir fotografuoti paukščius, domisi jų balsais ir gyvenimo subtilybėmis.
Tradicijas ir vietinę tarmę puoselėjantys broliai kvietimą į inkilų akciją kaimui surašė dzūkiškai: „Labų dzienų. Norim paporyc kų nūnais taikės ragėc – ogi špokų palei špokinyčių. Tai dziaugsmelio an dūšios o ir mislijam – kiba tas parlėkis pavasarį varažina? Suk tuoj pamislinimu porinam pirkion susėdį pas plytų: musėc šic bus pričina visų kaimų pakusyc kap ir susbėgc padarboc kam akvatos yr. Ba kap ne kap šiciek lantukių pritrupyta – raiks pamačės nuok visų. Neinsiimsim vieni“. („Laba diena. Norim papasakot, ką neseniai teko matyti – ogi varnėną prie inkilo. Tai džiaugsmo sielai, o ir pagalvojom: turbūt tas atlėkęs pavasarį pranašauja. Pagalvojom ir kalbamės namie susėdę prie krosnies: ko gero, tai bus priežastis paraginti visą kaimą susirinkti ir pasidarbuoti, kam noro yra. Nes šiaip ar taip – šitiek lentelių pripjaustyta – reikės visų pagalbos. Vieni nesusidorosim“.)
Kaimas į kvietimą sureagavo labai aktyviai susirinko beveik 40 žmonių. Visi tris valandas kalė, dažė, dailino. Kaimo senolės kalbomis ir prisiminimais besidarbuojančius linksmino.
Visi inkilai buvo sukalti pagal griežtas taisykles. Be minėtos metalu apsaugotos landos, jie turi ir į vidų įleistus dugnus. Tokia konstrukcija apsaugo nuo puvimo lietui lyjant. „Norėjome jaunai kartai parodyti, kaip daryti inkilus, o senajai priminti, kaip tą daryti teisingai bei paaiškinti, kad ne tik varnėnams jų reikia“, – sakė P. Prakopimas.
Pasibaigus parengtoms medžiagoms, akcijos dalyviai darbus ant tvoros iškabino – ilga ir įspūdinga inkilų eilė išėjo. Vėliau suskaičiavo: net 102 sparnuočių nameliai pagaminti. Po talkos kiekvienas savo sukaltus inkilus namo parsinešė ir kiemus pasipuošė, beliko tik sulaukti gyventojų tuose naujuose ir patogiuose namuose.