Jų nuomone, naujasis tarptautinis susitarimas dėl klimato kaitos, kurį ketinama pasirašyti 2015 m., turėtų paskatinti šalis imtis drąsių ir ryžtingesnių veiksmų.
Pirmininkaudamas šiam susitikimui, aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pažymėjo, kad pasirengimas Varšuvos konferencijai – vienas svarbiausių prioritetų Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu.
„Mūsų tikslas – pasirengti taip, kad 2015 m. galėtume patvirtinti visuotinį teisiškai privalomą tarptautinį susitarimą, kuris užtikrintų ambicingus ir efektyvius visų pasaulio šalių veiksmus kovojant su klimato kaita, – pabrėžė ministras. - Labai svarbu, kad sudėtingo tarptautinių derybų proceso metu ES ir Europos ekonominės erdvės valstybės laikytųsi vieningos pozicijos ir bendrai sutartų, kokius sprendimus reikės priimti Varšuvoje“.
ES Komisijai atstovaujanti ES klimato kaitos komisarė Connie Hedegaard ir susitikimo dalyviai atkreipė dėmesį, kad konferencijos Varšuvoje metu būtina siekti pažangos net keliose srityse. Konkrečių rezultatų reikia diegiant rinkos mechanizmus, kuriant išmatuojamas, atsiskaitomas ir patikrinamas apskaitos taisykles. Užfiksavus pasiektus rezultatus, siūloma nustatyti įsipareigojimus iki 2020 metų. Valstybės raginamos nedelsiant pateikti savo pasiūlymus naujajam tarptautiniam susitarimui dėl tikslų mažinant šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus.
Trečiadienio susitikimą aplinkos ministras Valentinas Mazuronis įvertino kaip sėkmingą ir konstruktyvų. „Tikiuosi, kad pasikeitimas nuomonėmis leido visiems mums geriau suprasti, kokius turime priimti sprendimus Varšuvoje ir kokius veiksmus atlikti ateinančias metais, kad 2015-aisiais patvirtintume visuotinį tarptautinį klimato kaitos susitarimą“, – sakė ministras.