Jos komanda medieną augina naudodama 3D spausdintą gelį, kad galėtų formuoti augalų ląsteles norima forma. Ši technologija galėtų būti naudojama kuriant medines dalis ar lentas, kurias vėliau būtų galima panaudoti baldams.

Kalbėdama „BBC 5 Live“ programoje „Naga Munchetty“, A. Beckwith sakė, kad pasaulis susiduria su „vis didėjančia augalinių produktų paklausa, nesvarbu, ar tai būtų maistas, medžiagos infrastruktūrai, vartojimo prekės ir net pasėliai, reikalingi bioenergijos kurui, ir mes dirbame su ribotu dirbamos žemės plotu.“

Ji pridūrė: „Mes skiriame daug išteklių sveikiems augalams auginti, kai viskas, ką iš tikrųjų naudojame, yra labai maža augalo dalis ... taigi kažkaip reikėjo išsiaiškinti labiau strateginį būdą atgaminti medžiagas, kurios nebūtų taip priklausomos nuo žemės.“

A. Beckwith iš Masačusetso technologijos instituto (MTI) Kembridže, JAV, sakė, kad komanda pradėjo auginti mažas struktūras, naudodama gvaizdūnės augalą - ramunėlių šeimos narį - kaip pavyzdinę rūšį, kad „įrodytų koncepciją“. Galiausiai jie tikisi padidinti gaminamų konstrukcijų dydžius.

Tačiau medienos auginimas iki žurnalinio staliuko dydžio, pasak jos, būtų „lėtas procesas, keli mėnesiai ... akivaizdu, kad tai yra daug greičiau nei medis, kuriam užaugti gali prireikti 20 metų“.
A. Beckwith pridūrė: „Nežinau, kad auginčiau visiškai sukomplektuotą stalą, nes tai nėra labai geras vietos panaudojimas - ten yra daug tuščio tūrio, bet tai gali būti padaryta.“

Aiškindama skirtumus tarp medienos iš medžių ir laboratorijoje užaugintos medienos, ji sakė: „Šiuo metu užaugintos struktūros ir tradicinės medienos struktūros skiriasi tuo, kad mediena turi vandens indus, kurie skirti palengvinti skysčio tekėjimą medžiu. Tačiau mūsų situacijoje tai labiau panašu į medžio drožlių plokštes ar sudėtinius elementus, kurių struktūroje nėra kryptingumo.“

Nepaisant to, kad tyrimai yra ankstyvos stadijos, MTI kandidatė į daktaro laipsnį teigė tikinti, kad per 10 metų jie galės pamatyti realią pažangą.

„Tai puiki vizija ir žmonės tikrai perėmė šią koncepciją, - sakė ji. Tai problema, kurią daugelis iš mūsų žino ir nori dalyvauti jos sprendime, todėl tikiuosi, kad sukelsime daugiau susidomėjimo ir sulauksime daugiau žmonių, kad tai tikrai įgyvendintume.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)