Išaugus medienos kuro paklausai, nebeužtenka vietinės žaliavos, todėl mediena kurui įvežama ir iš kitų šalių, taip pat iš tų regionų, kurie buvo užteršti radioaktyviosiomis medžiagomis po Černobylio atominės elektrinės avarijos. Kadangi radioaktyviosiomis medžiagomis gali būti užteršta įvežama mediena, šilumos gamybos procese pelenuose gali koncentruotis radioaktyviosios medžiagos.
Šiais metais atlikta per 70 medienos kuro pelenų mėginių, atrinktų didžiosiose šalies katilinėse, radiologinių tyrimų. Jų rezultatai rodo, kad dauguma medienos kuro pelenų yra tinkami naudoti dirvoms tręšti. Tik apie 8 proc. visų medienos kuro pelenų pagal užterštumo Cs-137 radionuklidu lygį negali būti naudojami žemės ūkyje dirvoms tręšti, tačiau jie tinkami statybinėms medžiagoms gaminti ar keliams tiesti ir pan.
Ilgalaikiai Radiacinės saugos centro tyrimai rodo, kad lietuviška mediena nėra užteršta radioaktyviosiomis medžiagomis. Lietuvos gyventojai neturėtų nerimauti dėl galimo medienos kuro pelenų, naudojamų žemės ūkyje kaip trąša, radioaktyvaus užterštumo, tačiau, kilus abejonių, gali prašyti pelenus parduodančiųjų pateikti radiologinio tyrimo išvadas.
Jeigu kiltų abejonių dėl privačiuose namuose susidariusių pelenų radioaktyviojo užterštumo, galima kreiptis į Radiacinės saugos centrą.