Trečiadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Viešvilės užkardos pareigūnai patruliavo prie pat sienos su Rusija esančio Pagėgių savivaldybės Vėžininkų kaimo ribose. Šioje vietovėje yra nužymėta valstybės sienos apsaugos zona, į kurią patekti galima tik gavus VSAT leidimą.
Joje pasieniečiai pastebėjo vyrą, kuris iš netoliese stovėjusio automobilio į čia augančius krūmus buvo sukrovęs padangų. Iš tolėliau artėjantys pasieniečiai matė, kad vyras ant padangų pylė tepalą ir jį padeginėjo.
Atskubėję VSAT pareigūnai pažeidėją sulaikė. Paaiškėjo, kad tai – jokių dokumentų neturėjęs 26-erių Pagėgių savivaldybės gyventojas. Jis VSAT pareigūnams paaiškino, kad norėjo ugnimi sunaikinti savo žemėje augančius ir sparčiai plintančius krūmus, kurie mažina naudingą žemės plotą. Kadangi krūmai dabar yra apledėję ir šlapi, jie labai prastai dega. Todėl vyras sugalvojo į krūmus prikrauti gerai degančių padangų, jas apipilti greitai įsiliepsnojančiu tepalu ir visa tai padegęs atkovoti sau iš gamtos plotelį žemės.
Ugnis dar nebuvo spėjusi labai išplisti ir padaryti daug žalos. Kol pasieniečiai aiškinosi su pažeidėju, nekurstoma liepsna nuslopo savaime.
Pasieniečiai į įvykio vietą iškvietė Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Pagėgių savivaldybės agentūros pareigūnus. Šie Pagėgių savivaldybės gyventoją baus už aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus.
Pagėgių savivaldybės gyventoją pasieniečiai nusivežė į Bardinų užkardą, kur pradėjo administracinės bylos teiseną dėl Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimų - dokumentų neturėjimo ir patekimo į sienos apsaugos zoną be VSAT leidimo. Atlikus formalumus ir vyrui įteikus šaukimą vėliau atvykti į užkardą bylos nagrinėjimui, pasieniečiai pažeidėją paleido.
Pagal LR aplinkos oro apsaugos įstatymo 20 straipsnio 2 dalį, draudžiama krosnyse deginti atliekas. Už atliekų deginimą, nesilaikant įstatymuose ir kituose teisės aktuose nustatytų atmosferos apsaugos reikalavimų, Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta bauda piliečiams nuo 100 iki 200 litų ir pareigūnams – nuo 200 iki 400 litų. Nustačius padangų deginimo atvejus, už pažeidimus taikoma administracinė atsakomybė, taip pat skaičiuojama ir gamtai padaryta žala. Praėjusiais metais baudos už gamtoje išmestas padangas padidėjo nuo 1,3 tūkst. iki 15 tūkst. litų už toną.