Pamėgo nedirbamas žemes
Nuvažiavus tuo buvo nesunku įsitikinti. Nors palei tvenkinį šios piktžolės buvo žemai nurėžtos, tolėliau jų - pilna. Vietos gyventojai pasakoja, kad prieš keletą metų augalai buvo apskėtę dar didesnį plotą, ne vienas, juos liesdamas, apsidegino delnus. Deja, kovoti su įsibrovėle žmonės bejėgiai, juolab, kad šiame plote žemės niekas ir nedirba.
Nekovoja net už pinigus
Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Jonas Marčiukaitis pasakojo, kad Sosnovskio barštis tapo visos Lietuvos problema. Kažkada kaip dekoratyvinis pašarinis augalas atvežtas barštis nustelbia visus kitus žemesnius augalus.
Aplinkos ministerijos surinkta informacija bus naudojama specialaus žemėlapio sudarymui, jame matysis, koks kiekis teritorijos labiausiai apaugę barščiais, kokie efektyviausi naikinimo būdai. GRYNAS.lt jau rašė, jog daugiausia Sosnovskio barščių aptikta Kauno ir Utenos apskrityse. Dėl jų bus tariamasi net su specialistais iš užsienio.
Tuo metu Lietuvos mokslininkai eksperimentuoja Verkių regioniniame parke. Ten nustatyti trys nedideli Sosnovskio barščių apimti plotai. Visuose trijuose taikomi trys skirtingi naikinimo būdai. Tokiu keliu siekiama išsiaiškinti, kuris iš jų yra efektyviausias.
Grasina bausti
Aplinkos ministerijoje kalbama apie tai, kad reiktų skirti baudas aplaidžiai savo žemę prižiūrintiems ir ją Sosnovskio barščiams užleidusiems žemvaldžiams. Tad kol tarnautojai ir mokslininkai dar tik ruošia kovai su barščiu instrukciją, žemės valdų savininkams teks kariauti patiems. J. Marčiukaitis jiems duoda patarimą.
Tikimasi, kad ūkininkai į kovą su Sosnovskio barščiu kibs rimtai nusiteikę, tačiau žmonės abejoja, ar tokio ryžto pakaks ir augalo plantacijų naikinimui valstybinėje žemėje. Jei valstybės požiūris nepasikeis, Sosnovskio barščio valdos tik plėsis. Jis nesibaimina ir miesto teritorijų - Sosnovskio barščio ūglių pastebima ir miestų centruose.
Pragariškos sultys
Visos augalo dalys kaupia daug ypač stipraus alergeno – furanokumarino.
Sosnovskio barščio sultyse yra medžiagų, kurios jautrina odą ir gali sukelti 1-3 laipsnio odos nudegimus – iššoka vandeningos pūslės, kurios dažnai plyšta ir sunkiai gyja arba gali atsirasti rudos pigmentinės dėmės.
Pjaunantiems žolę, einantiems per barščių sąžalynus reikia saugotis, kad ant odos nepatektų augalo sulčių, o joms patekus – tuoj nuplauti vandeniu su muilu, prireikus kreiptis ir į medikus. Sultys paprastai sukelia uždegimą apšvietus tiesioginei saulės šviesai, todėl reikia būti atsargiems saulėtomis dienomis.