Kiekvieną pavasarį stebite varles ir rupūžes, žūstančias po automobilių ratais pavasarinės migracijos metu? Jūs galite sumažinti aukų skaičių jau šį pavasarį – padėkite varlei pereiti kelią. Kaip? Dalyvaukite šiuose mokymuose ir sužinokite, rašoma Lietuvos gamtos fondo pranešime spaudai.
Ypatingai kviečiamos dalyvauti bendruomenės, kurios jau šį pavasarį norėtų padėti varliagyviams saugiai pereiti kelią, atstovus. Jums dovanosime rinkinį saugiam varliagyvių “lydėjimui” per kelią: šviesą atspindinčią liemenę, žibintuvėlį, kibirą ir pirštines. Jei jūsų bendruomenė atokiau nuo sostinės, tačiau labai norėtų prisidėti prie varliagyvių gelbėjimo – susisiekite su mumis, sutarsime, kaip galėtume kompensuoti jūsų kelionės išlaidas.
Kviečiame dalyvauti ne tik bendruomenių atstovus, bet ir pavienius asmenis, kuriems rūpi išsaugoti migruojančius varliagyvius. Norinčius dalyvauti prašytume registruotis iš anksto: dalia.b@glis.lt
Programa
Kovo 5 d. renginys vyks Vilniuje, Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto (Čiurlionio g. 21) Didžiojoje auditorijoje (214)
13:00 Dalyvių registracija
13:15 Lietuvoje gyvenantys varliagyviai, jiems kylančios grėsmės bei pastangos juos išsaugoti.
Dalia Bastytė, Lietuvos gamtos fondas
13:40 Vietos bendruomenių pastangos apsaugoti migruojančius varliagyvius Estijoje.
Kristiina Kübarsepp, Estijos gamtos fondas
14:40 Pastangos apsaugoti nuo žūties migruojančius varliagyvius Vilniaus Vingio parke.
Tadas Bujanauskas, Lietuvos herpetologų draugija.
15:00 Dalyvių diskusija: kokios pagalbos reikia vietos bendruomenėms, kad jos imtųsi saugoti savo kaimynystėje gyvenančius varliagyvius?
16:00 Ekskursija į varliagyvių migracijos vietoves Vingio parke