Pasak Oddity Central, nepaisant savo gąsdinančio dydžio ir baimę keliančių nasrų, Titanas yra visiškai negrėsmingas žmogui. Šis vabalas didžiąją dalį laiko slepiasi Pietų Amerikos atogrąžų miškuose ir išlenda iš savo slėptuvės tik ieškodamas sau patelės. Mokslininkus intriguoja faktas, kad iki šiol dar niekas nėra matęs šio vabalo lervų ir mokslininkai tik gali spėti, kad šios galėtų būti 30 cm ilgio ir 5 cm pločio.

Mokslininkai mano, kad šių vabalų lervos greičiausiai minta negyva mediena. Tokią prielaidą jie daro iš rastų didelių gręžtinių skylių negyvuose medžiuose. Spėjama, kad Titanui visiškai subręsti prireikia iki 7-erių metų. Suaugęs patinas nesimaitina, tačiau jam reikalinga energija skraidymui. Energiją vabalas sukaupia būdamas kokono stadijoje. Jos jam reikia ne tiek ir daug, nes skraidymui naudojama energija reikalinga tik ieškant patelės.
Citata
Gindamiesi nuo pavojaus, šie vabalai naudoja įspėjamąjį švilpimą ir paskui taikosi savo didžiuliais narsais užpuolikams įkąsti.

Kadangi Titanas labai didelis vabalas, jis neturi pakankamai energijos skrisdamas pakilti tiesiai nuo žemės, tam jis naudoja medžius, pasilypėdamas ant jų šakų ir tik tuomet bandydamas skristi.
Titano patelės matomos dar rečiau nei patinai, nes jos tiesiog laukia, kada šie pas juos ateis ir jas apvaisins.

Gindamiesi nuo pavojaus, šie vabalai naudoja įspėjamąjį švilpimą ir paskui taikosi savo didžiuliais narsais užpuolikams įkąsti. Titanas taip pat pasižymi labai stipriomis kojomis ir aštrais nagais, kuriais gali įdrėksti tiek gyvūnams, tiek ir žmonėms, tačiau, kiek yra žinoma, šie vabalai niekada nepuola pirmi, nebent būna išprovokuojami.

Daugiausiai šių vabalų gyvena Brazilijoje, Bolivijoje, Kolumbijoje, Evadore, Peru, kur vietiniai žmonės stengiasi juos pagauti tamsoje su ryškiomis žibintų šviesomis.

Nors dalis žmonių prisibijo šių gigantų vabalų, kiti kaip tik atvirkščiai - moka pinigus, kad galėtų juos išvysti natūralioje aplinkoje. Vienas įprasto dydžio Titanas gali kainuoti apie 400 svarų sterlingų ( apie 1600 Lt).