Šie monstrai įprastai gyvena kelių ar keliolikos šimtų metrų gylyje. Todėl matomi nepaprastai retai. Nuo 2002 m. į vandenyno paviršių išplaukusį silkių karalių pavyko nufilmuoti tik keletą kartų. Jūrų faunos tyrinėtojams tokie kadrai yra neįkainojamas lobis.
Silkių karaliai jei jau randami, būna negyvi arba mirštantys. Tačiau šių metų kovą Kalifornijos įlankoje (arba Korteso jūroje) prie Meksikos krantų nufilmuotas egzempliorius buvo gyvas ir dar netgi socialiai nusiteikęs. Maždaug 4,5 metrų ilgio silkių karalius (lot. – Regalecus glesne) neskubėdamas nardė poilsiautojams palei kojas, visai jų nesibaimindamas.
Silkių karaliai garsėja ne tik savo paslaptingumu, bet ir labai ilgu nugaros peleku, kuriuo banguodama žuvis plaukia. Panūdusi plaukti greitai, ši žuvis susiriečia į sinusoidės pavidalo juostą.
Kaip galima įsitikinti vaizdo siužete (pirmosiomis sekundėmis, kai žuvis praplaukia po valties dugnu), iš arti silkių karaliai atrodo išties keistai ir kraupokai. Silkių karaliai išauga iki 17 metrų ilgio ir, anot
„Encyclopedia of Life“, įprastai gyvena 300-1000 metrų gylyje, o į paviršių išplaukia labai retai.