Medžiotojas Deividas Staponkus sako, kad vaizdo įraše tikrai usūrinis šuo, tik dar labai apsimiegojęs.

Anot jo, kai usūriniai šunys iš žiemos miego pabunda per anksti, atrodo tarsi apgirtę, sunkiai orientuojasi aplinkoje.

„Esu ir aš miške sutikęs tokį, sėdi – žiūri į tave, nieko nesupranta, – sako jis ir išduoda, kokį triuką usūriniai šunys naudoja ištikus pavojui. – Kai labai išsigąsta, jie apsimeta negyvi – nugriūna ant šono ir guli. Bet viena akis visada mirksi ir žiūri į tave. Kai tik nusisuki, jis pabėga. Gali ir pulti, gintis.“

Jis sako, kad nors šis gyvūnas atrodo nepavojingas, žmonės visada turėtų būti atsargūs ir per daug prie laukinių žvėrių nesiartinti.

Usūriniai šunys, kaip Grynas.lt rašė anksčiau, savo išvaizda panašūs į meškėną. Usūrinis šuo laikomas pirmaprade šuninių šeimos rūšimi.

Usūrinis šuo vienintelis iš šuninių užmiega žiemos miegu, tačiau taip daro gyvenantys tik pačiose šiaurinėse platumose. Nepaisant to, kad jų pavadinime yra žodis „šuo“, šie gyvūnai neloja. Jie yra gana baikštūs, linkę slėptis.

D. Staponkus sako, kad šie gyvūnai kadaise buvo atvežti dėl kailių.

„Sovietmečiu juos gaudydavo, gerai mokėdavo, jų populiacijai išaugus pradėjo plisti niežai, dalis gyvūnų nuo to nudvėsė. Dabar nepasakyčiau, kad jų labai daug būtų, bet galima sutikti visoje Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje. Jie renka paukščių kiaušinius, varles. Medžiojami visus metus“, – kalba jis.

Medžiotojas pridūrė, kad greičiausiai šis usūrinis šuo jau nebeįmigs: „Medžiotojai jau barsukus matė vaikštančius, tai matyt ir šiam usūriniui jau baigėsi žiema, ypač kai tokie orai.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)