Klimato šiltėjimo procesas lėtėja, tačiau džiūgauti per anksti. Naujausi NASA, Rytų Anglijos universiteto ir Didžiosios Britanijos meteorologinės tarnybos duomenys rodo, kad nuo 2000 m. klimato šiltėjimo procesas lėtėja. Tai nereiškia, kad jis baigėsi, tiesiog procesas darosi lėtesnis lyginant duomenis su XX a. pabaigos rodikliais, skelbia telegraph.co.uk.

Ši informacija buvo viešai paskelbta Kataro sostinėje Dohoje susirinkusiems 200 šimtų pasaulio valstybių atstovams. Šiuo metu čia vyksta tarptautinė konferencija skirta klimato kaitos ir atmosferos taršos problemoms spręsti.

Tyrimų duomenys rodo, kad 2012 m. vidutinė temperatūra yra 14,45 laipsnių Celcijaus, t. y. 0,45 laipsnio didesnė nei vidutinė Žemės temperatūra 1961 – 1990 m. Neskaitant to, kad 2012-ieji veikiausiai taps devintais šilčiausiais metais per visą stebėjimų istoriją (nuo 1850 m.) mokslininkai teigia, kad šiltėjimo procesas jau keletą metų lėtėja.

Vidutinė metinė temperatūra / WMO duomenys

„Nuo 2000-ųjų metų pasaulio šiltėjimas lėtėja lyginant su tuo, kas dėjosi nuo 1970-ųjų iki 2000 – ųjų. Tuomet buvo didžiausias šiltėjimo pagreitis, bet pastaruosius 12 metų jis vis mažėja“, - teigė Didžiosios Britanijos meteoroliginės tarnybos atstovas dr. Peteris Stottas.

Tiesa, džiūgauti dar kiek anksti. Pastarųjų dviejų metų duomenis stipriai įtakojo La Ninos procesas Ramiajame vandenyne. Jo įtaka pasireiškia visam pasauliui ir paprastai La Nina pasižymi vėsesniais orais.

Be to, temperatūros kilimo lėtėjimą galėjo nulemti ir pasikeitusios vandenynų srovės ar mažesnė tarša iš Viduriniųjų Rytų (dėl karų Irake).

„Nesupraskite šių duomenų klaidingai: klimato kaita vyksta, klimatas ir toliau šiltėja, tiesiog mažumėle lėčiau. Tai nereiškia, kad nuo šiol taip ir bus. Šiltėjimas vėl gali pagreitėti. Dėl klimato kaitos prasidėję procesai nesibaigs. Ir toliau plonės Arkties ledo danga, šiemet susidarė rekordiškai plonas ledo sluoksnis, daugės ekstremalių atmosferos reiškinių“, - pridūrė dr. P. Stottas.