Gamtininkas Deividas Makavičius sako, kad įprastas voras grobį gaudo tinkle, o pseudoskorpionai yra aktyvūs medžiotojai – tinklų nemezga ir auką bando sučiupti galūnėmis.

Vorai, kurie mezga tinklus, laukia aukos ten. Aukai įkliuvus, voras ją apmezga tinklu, kad nepabėgtų, suleidžia virškinimo skystį, kad jos vidus suskystėtų ir tada tą skystį iščiulpia. Pseudoskorpionai grobį gaudo kitaip, jiems reikia kitokių galūnių aukai sučiupti. Žnyplės paprastai turi kelias funkcijas: sugauti grobį, apsiginti, kovoti su priešininku“, – aiškina jis.

Nepaisant pavadinimo, su skorpionais šie gyvūnai turi mažai bendro.

Visuotinė lietuvių enciklopedija rašo, kad pseudoskorpionai priklauso voragyvių klasės bestuburių būriui. Jų yra apie 2000 rūšių, paplitę visame pasaulyje.

Jų kūnas plokščias, kriaušės pavidalo, 1–8 mm ilgio, panašus į skorpionų. Pseudoskorpionai kartais dar vadinami netikraisiais skorpionais, nes neturi uodegos ir geluonies.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją