Tai – tiesiog didžiulis guotas ančiuvių. Šiame pulke jų plaukioja milijonai. Poilsiautojams baimintis nereikia – ančiuviai negali žmonėms padaryti žalos. Todėl galima lyg niekur nieko pasiirstyti juodu nuo žuvų vandeniu – pavyzdžiui, ant banglentės. Vis dėlto toks didelis būrys ančiuvių čia stebimas pirmą kartą per pastaruosius 30 metų.
Kaip ir maždaug 25 proc. visų žuvų, ančiuviai yra labai bendruomeniški. Šios žuvys tiesiog privalo būti kartu – kitaip neišgyventų. Susibūrę į milžiniškus, vieningai judančius guotus, ančiuviai sėkmingiau susimedžioja maisto (minta planktonu), sėkmingiau dauginasi ir sėkmingiau išsilenkia plėšrūnų išpuolių. Tyrimai byloja, kad iš būrio eliminuoti individai greičiau kvėpuoja, demonstruoja kitus streso požymius, todėl turi mažiau galimybių išgyventi.
Tyrėjai mano, kad ančiuvių knibždėlynus į pakrantę atginė orai ir vandens temperatūra. Šiuo metu vyraujantis Ramiojo vandenyno vėsimo klimato reiškinys La Ninja (La Niña) sudaro idealias sąlygas ančiuvių migracijai – jie labiau mėgsta vėsesnius vandenis. Vadinasi, tropinėse Ramiojo vandenyno juostose vanduo šiemet yra vėsesnis nei įprastai.
Šiaip ar taip, netoli La Jolla paplūdimio atklydęs ančiuvių guotas sulaukė ne tik turistų, banglentininkų, bet ir vietos žiniasklaidos sraigtasparnių dėmesio. Į žiniasklaidos akiratį ančiuviai per pastaruosius mėnesius pakliūva ne pirmą kartą: pernai Monterėjaus įlankoje ančiuvių buvo tiek, kad įlanka knibždėte knibždėjo nuo ruonių, jūrų liūtų, kuprotųjų banginių ir didžiulių pelikanų.
Nors Kalifornijos universiteto Skripso okeanografijos instituto darbuotojai negali paaiškinti, kodėl didžiulis guotas atklydo į šį populiarių paplūdimį, ančiuvius suprasti nesunku – šiauriečiai naudojasi reta proga ir atklydo į šiltesnius vandenis mažumėlę paatostogauti.