Pakalnutės auga daugelyje Lietuvos miškų, dėl gražių žiedų ir malonaus aromato taip pat yra dažnai auginamos ir darželiuose.

Gamtininkai įspėja, kad visos pakalnučių dalys yra nuodingos, todėl ją palietus būtina nusiplauti rankas. Taip pat žinoma, kad jų kvapas gali sukelti sveikatos negalavimų.

Specialistai aiškina, kad pakalnutės turi širdį veikiančių glikozitų, kurie gali sutrikdyti širdies ritmą, tad jų geriau neuostyti, o grožėtis iš toli.

Gamtininkas Andriejus Gaidamavičius yra sakęs, kad pakalnutė, kuri kaip tik dabar masiškai žydi, yra viena iš 13 mirtinai nuodingų Lietuvos augalų: „Nuodingas net kvapas, kuriame yra širdį veikiančių glikozidų. Sakoma, kad nuo pakalnučių kvapo širdis apsąla. Bet ji apsąla ne dėl to, kad jai gera, o dėl to, kad jai bloga.

Įdomu tai, kad sveikiems žmonėms minėti glikozidai širdį gadina, o sergantiems gydo. Bet neužtenka žinoti, kuo gydytis – reikia dar žinoti ir kaip. Tad geriau palikime šį darbą gydytojams, o pačias pakalnutes – ten, kur jos atrodo gražiausiai – miške.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)