„Negalima sakyti, kad paukštis žus, kasmet pasitako įvairių rūšių albinosų, pernai Lietuvoje buvo stebėtas albinosas žvirblis, 4 didžiosios antys, varnėnas“, - vardijo Julius Morkūnas.
Tokiems paukščiams, ornitologo teigimu, išgyventi gamotoje sudėtingiau, bet pavyksta. Albinosą strazdą lengviau pastebėti tarp žaliuojančių augalų, tačiau žiemą balta spalva gali netgi padėti išgyventi.
Smilginis strazdas - vienas iš dažniausių mūsų krašto parkų ir miškų paukščių. Labai dažnai peri miestų parkuose, paupių želdiniuose, laukų giraitėse, renka iš žemės sliekus ar kitus vabzdžius. Per sezoną užaugina iki dviejų vadų. Peri kolonijomis, tačiau lizdai vienas nuo kito gali būti nutolę per kelesdešimt metrų.
Šie strazdai skrenda žiemoti į vidurio Europa (Prancūziją, Vokietiją, Italiją, Angliją). Idomu, tai kad Anglijoje jie neperi, bet skrenda tik žiemoti.
Žiemos metu strazdai maitinasi šermųkšnių, gudobelių, šaltalankių uogomis, likusiais obuoliais ar kitais vaisiais bei kitų krūmų uogomis. Dalis strazdų lieką žiemoti Lietuvoje.