Nuotraukoje yra pilkoji rupūžė, ji turi labai gražų pavadinimą Bufo bufo. Tai yra pati dažniausia ir pati didžiausia Lietuvoje sutinkama rupūžė. Jos yra labai paplitusios, gerai prisitaiko. Gali gyventi sodyboje, šiltnamyje, pievoje, miške.
Kaip ir kitos rupūžės yra vabzdžiaėdės. Jokių braškių neėda, pomidorų, agurkų taip pat neapgraužia.
Maitinasi įvairiais vabalais, vorais. Jos yra puiki prevencija kovai su šliužais. Taip pat gali misti kolorado vabalais, sliekais. Yra toks zoologinis juokelis: jei gyvūnas yra mažesnis už pilkąją rupūžę, jis taps jos grobiu, jei gyvūnas yra didesnis už ją – tai jai bus daug grobio (pajuokauja, – red. past.)
Kaip ir dauguma rupūžių ši taip pat yra truputį nuodinga. Bet vėlgi tik tada, jeigu jūs tą rupūžę kramtysit, gali kažkas atsitikti. Mirties atvejų tikrai nėra. Jos nuodai labai silpni. Jei koks šuo pakramtytų, gali prasidėti seilėtekis, blogiausiu atveju – traukuliai, bet tikrai ne daugiau.
Nuotraukoje labai gerai matosi jos nuodų liaukos. Nuo akių pažiūrėjus žemyn yra tokios karpos. Jei jas su pirštinėmis lengvai paspaustume, pasimatytų baltos kefyro konsistencijos išskyros. Tai yra bufogenin toksinas – rupūžės nuodai.
Patinėliai mažesni už pateles, patelės gerokai didesnės, neršia vandenyje, kaip ir kiti varliagyviais.
Be abejo, ką reikėtų pridurti, jos turi pasakiško grožio gintarines akis.
Jeigu ir jūs pamatėte nepažįstamą paukštį, roplį, augalą ar grybą, siųskite nuotraukas redakcijai el. paštu grynas@grynas.lt ir gaukite atsakymą tiesiai iš gamtininko.