"Norėjau tiems, kas abejoja, ar verta valyti inkilus, parodyti, kas atsitiko mūsų namuose keletą metų nevalytame inkiliuke. Jame kasmet peri žvirbliai, o jie, kaip žinia, niekada netvarko savo namų. Raginu visus kuo skubiau išvalyti savo inkilėlius", - GRYNAS.lt rašo skaitytoja Gitana.
„Didžiausia klaida, kai žmonės pasigamina tokius inkilus, kurių neįmanoma išvalyti. Dugną apkala daugybe stambių vinių. Blogybė ta, kad, pavyzdžiui, didžioji ar mėlynoji zylė per vasarą gali išvesti iki 3 vadų. Tai lizdas statomas ant lizdo... Nors lizdas atrodo naujas, tačiau stebimasi, kodėl kitais metais niekas neapsigyvena lizde. O kur tu apsigyvensi, kai lizde paukščiams tiesiog nebėra vietos perėti?
Apie tai dažnai pamirštama. O gal inkiluose yra žuvusi vada, siaučia parazitai, jis pūva. Tokius inkilus reikėtų apskritai sunaikinti ir iškelti naują, nes paukščiai atskridę ir apsigyvenę tokiame inkile užsikrės ir žus", - anksčiau GRYNAS.lt pasakojo inkilų meistras Darius Musteikis.
Lietuvos ornitologų draugijos direktorius Liutauras Raudonikis priduria, kad „pasitaiko, kai žmonės nusiperka inkilus, kurių negalima atsidaryti, tad ir jų išvalyti nepavyks. Tokie inkilai ilgai netarnaus. Tačiau nemanau, kad žmonės piktybiškai nenori rūpintis inkilais, tiesiog jie nesusirenka platesnės informacijos. Bet, kai sužino, tai nustemba ir ima rūpintis inkilais".
- Ornitologai primena, kad perkant inkilą visuomet reikia pasidomėti ar jis lengvai atsidaro, tuomet jį išvalyti bus labai lengva;
- gaminant inkilą patiems, taip pat rekomenduojama apgalvoti ir kaip inkilas bus valomas;
- geriausia inkilus valyti yra anksti pavasarį, bet užsitęsusi žiema dar neleidžia sugrįžti visiems paukščiams, tad pernykščiai jūsų iškelti inkilai dar gali būti tušti, todėl valymo darbus dar galima vykdyti;
- pieš valant visuomet reikia atsargiai įsitikinti, kad inkilas neužimtas, niekas jame negyvena;
Primename, kad šiuo metu vyksta GRYNAS.lt inkilų konkurso finalinis balsavimas. Išrinkite puikiausią Lietuvos inkilą!