Agrarinių mokslų daktaras, docentas, Vytautas Tamutis, žymus Pabaltijo entomologas, vienas aktyviausių Lietuvos entomofaunos tyrėjų ir lyderiaujantis šalies koleopterologas Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje entomologu dirba nuo 2008 metų.
Dar studijuojantį tuometiniame Lietuvos žemės ūkio universitete tirti vabalus ir pasirinkti mokslininko kelią Vytautą paskatino koleopterologijos mokslo pradininkas ir puoselėtojas profesorius Simonas Pileckis, tuomet vadovavęs universiteto Agronomijos fakulteto Augalų apsaugos katedrai.
Vadovaujant profesoriui, mūsų kolega parengė diplominį darbą apie dirbamuose laukuose gyvenančius žygius (Coleoptera, Carabidae), kuris buvo puikiai įvertintas ir sėkmingai apgintas 1992 m. Tęsdamas studijas doktorantūroje Vytautas su entuziazmu pasinėrė į paslėpta straublių (Coleoptera, Curculionidae, Ceutorhynchus), labai menkai Lietuvoje tirtų vabalų, rūšinės sudėties ir bioekologijos studijas, kurias vainikavo 1997 metais sėkmingai apginta mokslų daktaro disertacija.
Prasidėjusios „draugystės“ su vabalais jis nenutraukė ir ėmęs dirbti pedagoginį, o vėliau ir vadovaujantį (katedros vedėjo) darbą. Kone 30 metų, tame pačiame universitete, dabartinėje Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje, Vytautas Tamutis skaitė žemės ūkio entomologijos ir augalų parazitologijos paskaitas studentams, vadovavo studentų ir magistrantų baigiamiesiems darbams, doktorantų studijoms. Tačiau jo gyvenime visada svarbią vietą užėmė ir koleopterologija (mokslas apie vabalus). Ir… pastaroji veikla nugalėjo…
Kvietimą prisijungti prie Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus kolektyvo ir dirbti entomologijos skyriuje Vytautas, priėmė su didžiuliu džiaugsmu. Kartu su skyriaus kolegomis vos per 3 metus buvo atliktas grandiozinis darbas – parengtas Lietuvos vabalų katalogas, kuriame buvo surašytos ne tik aptiktos, bet ir galimos būti aptiktomis vabalų rūšys.
Užmegzti ryšiai su šalies ir daugeliu užsienio šalių entomologais, dalyvauta aibėje mokslinių konferencijų ir projektų, publikuota gerokai per šimtą mokslinių ir populiarinimo straipsnių, parašyta knygų, skaityta paskaitų seminaruose.
Visa tai byloja, apie aukštą mokslininko profesionalumą ir veiklos lygį. Tai neliko nepastebėta tarptautinėje mokslininkų bendruomenėje: už profesinę veiklą, jo garbei pavadintos net dvi naujos mokslui vabalų rūšys, o Daugpilio universitetas jam yra suteikęs Garbės daktaro vardą.
Mums didelė garbė, kad Vytautas dirba greta mūsų, turtindamas žinias apie Lietuvos entomofauną, bet garsindamas Lietuvos vardą tarptautinėje mokslo erdvėje. Linkime jam kuo geriausios kloties gyvenime ir reikšmingų pasiekimų profesinėje veikloje.