Vilkabamba yra mažas kaimelis pietų Ekvadoro slėnyje. Į Vilkabambos slėnį patekti labai sudėtinga, todėl gyventojai yra tarsi apsaugoti nuo šiuolaikinės civilizacijos išradimų, apdoroto maisto bei konservantų. Slėnis garsėja tuo, kad čia gyvena daug ilgaamžių, puikią sveikatą išsaugojusių iki pat gilios senatvės.
1978 metų tarptautinės konferencijos metu nuspręsta, kad Vilkabambos gyventojų ilgaamžiškumo paslaptis – jų liesumas, dieta, žemas cholesterolio lygis ir didelis aktyvumas. Kasdien jie valgo šviežias daržoves, tą pačią dieną nuskintas ar iškastas iš daržo. Jie valgo vaisius tiesiai nuo medžių, grūdus, sėklas ir riešutus. Jie beveik visai nevartoja gyvulinių produktų.
Šiaurės Pakistane, Hunzos slėnyje ilgai gyvenantys žmonės taip pat susilaukia išskirtinio tyrėjų ir žiniasklaidos dėmesio. Derlingas Hunzos slėnis yra aukštai kalnuose. Izoliuoti nuo likusio pasaulio gyventojai užsiima žemdirbyste. Žmonės, gyvenantys šiame Hunzos slėnyje, iki gilios senatvės išlieka aktyvūs, gyvybingi ir išvengia daugelio ligų.
Jų ilgo gyvenimo paslaptis – kasdienė fizinė veikla, švieži vaisiai ir daržovės bei pozityvus mąstymas. Kiekvieną dieną vaikščiodami ir kopdami kalnais, jie labai grūdina ištvermę. Hunzos gyventojai daugiausiai maitinasi neapdorotais vaisiais, kurie auga slėnyje (abrikosais, vyšniomis, vynuogėmis, slyvomis, persikais) ir grūdinėmis kultūromis (kviečiais, miežiais ir soromis).
Pietų Rusijoje, Kaukazo kalnuose, Abchazijoje gyvena kita ilgaamžių gentis. Buvusioje Sovietų Sąjungoje buvo skleidžiama propaganda, kad šiame regione gyvena seniausias pasaulyje žmogus, sulaukęs 168 metų. Vėliau šis faktas buvo paneigtas, tačiau fakto, kad čia gyvenantys žmonės labai retai serga chroninėmis ligomis paneigti negalima.
Ilgo ir sveiko gyvenimo paslaptis: taip pat kasdienis vaikščiojimas kalnuose ir grynas oras. Jų mitybos pagrindą sudaro švieži vaisiai, įvairūs grūdai ir riešutai. Nustatyta, kad suaugęs žmogus Abchazijoje suvartoja mažiau nei 2000 kalorijų per dieną. Visose ilgaamžių gentyse senoliai yra labai gerbiami. Net ir sulaukę garbaus amžiaus jie lieka aktyvūs visuomenės dalyviai, į kurių nuomonę ir patirtį visada atsižvelgiama.